Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

20 tysięcy podpisów za metrem 24h

Młodzieżówka SLD nie ustaje w walce o całodobowe metro. Zebrała już w tej sprawie 20 tysięcy podpisów i znalazła "koalicjanta", który przynajmniej częściowo pomysł poprze. To politycy Prawa i Sprawiedliwości. Forum Młodych PiS zapowiada, że chce walczyć o wydłużenie kursów w weekend co najmniej o godzinę.

- Zebraliśmy 20 tysięcy podpisów z groszami - cieszy się Michał Więckiewicz z młodzieżówki SLD. I wyjaśnia co dalej chcą zrobić z takim "kapitałem". - W środę o 15.40 zaniesiemy je do ratusza, do biura podawczego pani prezydent. A w czwartek około godz. 13.00 pojawimy się na sesji Rady Warszawy, żeby namawiać do poparcia pomysłu - dodaje.

"Przynajmniej w weekend"

Młodzi politycy z SLD proponowali na początku, żeby podziemna kolejka jeździła całodobowo, siedem dni w tygodniu.

- Po wsłuchaniu się między innymi w głosy mieszkańców, jesteśmy w stanie zgodzić się, żeby metro jeździło 24h przynajmniej w weekend i na przykład do 3.00 w dni robocze - proponuje Więckiewicz. Do pomysłu kursowania metra 24h w weekendy ratusz się już odniósł. Władze miasta przekonywały, że koszt takiego rozwiązania, to przynajmniej dodatkowe 1,8 mln zł rocznie.

- Myślę, że taką kwotę ratusz mógłby znaleźć. Pokryłaby ją na przykład grupa sponsorów w zamian za reklamy w porze nocnej - uważa Więckiewicz. Dla poparcia takiej inicjatywy młodzież z SLD szukała wsparcia w szeregach innych partii.

"Przynajmniej godzinę dłużej"

Częściowe znaleźli je w stołecznym Prawie i Sprawiedliwości. - Podpisywaliśmy się pod tą inicjatywą. Jeżeli udałoby się wprowadzić w życie pomysł, żeby metro jeździło w weekend 24h, to dobrze. Może to się jednak nie udać ze względów ekonomicznych - tłumaczy Antoni Kolek z Forum Młodych PiS. - Dlatego proponujemy, żeby metro w weekendy jeździło o godzinę dłużej. To ułatwiłoby życie między innymi młodym ludziom, którzy wracają nocą z imprez - dodaje.

A może autobus?

Inny pomysł lansują radni Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący Młodych Demokratów i miejski radny PO, Dariusz Dolczewski wyszedł z propozycją uruchomienia nocnej linii autobusowej, która jeździłaby w weekend wzdłuż trasy metra. Jak mówi, takie rozwiązanie byłoby tańsze.

O przyznaniu pieniędzy na dodatkowe kursy może zdecydować rada miasta. W niej większość ma PO.

W ŚRODĘ O GODZ. 15.30 NA PLACU BANKOWYM ODBĘDZIE SIĘ KONFERENCJA PRASOWA MŁODZIEŻÓWKI SLD W SPRAWIE METRA 24H

Źródło: ran, TVN Warszawa

02 marca 2011
Komentarzy: 2
Wojtek @ 02.03.2011 12:09
Nie wiedzą czego chcą...
XXL @ 03.03.2011 08:49
A to dobre, metro które będzie kursować do 3 rano to w zasadzie metro całodobowe
Nie starczy już czasu na przeglądy, o 5 rusza już pierwszy pociąg pasażerki, gdzie czas na przeglądy, sprawdzenie szlaku, załączenie napięcia
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.