Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Dokąd metro? Dzielenie skóry na niedźwiedziu

Targówek i Bemowo dały się wpuścić w konflikt o kolejność wydłużania drugiej linii. Czy ich racje da się pogodzić? „Wariant ateński” ratusza to mydlenie oczu. Metro będzie budowane w jedną stronę albo wcale.

Radni Targówka i Białołęki zaapelują dziś na połączonej sesji obu dzielnic o to, żeby druga linia metra była drążona najpierw w ich kierunku, a nie na Bemowo.
Lobbyści z prawego brzegu Wisły argumentują, że w obu dzielnicach nowe osiedla wyrastają jak bambusy w tropikach (standardy komunikacyjne np. Zielonej Białołeki są bliskie tym z trzeciego Trzeciego Świata, więc porównanie jest jak najbardziej na miejscu). Głównym beneficjentem wydłużania na prawy brzeg byłby Targówek, ale dzięki stacji Bródno metro zbliżyłoby się też do Trasy Toruńskiej i megablokowisk po jej drugiej stronie.

Źródło: Konrad Majszyk, Życie Warszawy

16 lutego 2011
Komentarzy: 4
Waldek @ 19.02.2011 08:45
Proponuje 3 linie metra w ksztalcie elipsy okalajacej srodmiescie i przecinajacej dwie linie metra.Jest to najbardziej efektywne rozwiazanie problemu komunikacji. W pierwszej kolejnosci polaczyc stacje Wilanow z Dworcem Centralnym i Rondem .
Czarek @ 19.02.2011 10:09
Waldek, rzuć jakiś schemat. Na forum jest odpowiedni wątek.
Boy @ 19.08.2012 12:11
Best backlinks and wsitbee traffic service we post your marketing post up to 100'000 forums worldwide price starting only from $29 Get amazing web traffic using amazing backlink service today. We can post your custom message up to 100’000 forums worldwide, get insane amount of backlinks and incredible targeted online web traffic in very short time. Most affordable and most powerful service for web traffic and backlinks in the world!!!! Your post will be published up to 100000 forums worldwide your wsitbee or blog will get instant traffic and massive increase in seo rankings just after few days or weeks so your site will get targeted long term traffic from search engines. Order now:
Shital @ 19.08.2012 23:52
Awesome, I'm glad you like it! I really think you'd enjoy styiang there. Both locations are very central and the place itself is so much nicer than any other hostel could be, and i think theyre private rooms could work out very well for you. Good luck!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.