Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Będzie wyjście ze stacji metra bezpośrednio do Sezamu

Przy okazji budowy jedynej w Warszawie przesiadkowej stacji metra u zbiegu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej powstanie bezpośrednie dojście do podziemnych kondygnacji przebudowanego domu handlowego Sezam.

Porozumienie w tej sprawie podpisali właśnie m.in. przedstawiciele Metra Warszawskiego i firmy BBI Development, która odpowiada za projekt i realizację nowego budynku. - Może to zabrzmi górnolotnie, ale będziemy tu mieć rozwiązanie metropolitalne. Ono nada wielkomiejski charakter całemu skrzyżowaniu - przekonuje Leszek Chorzewski, który reprezentuje WSS Społem Śródmieście.

Spółdzielnia użytkuje postawiony w 1969 r. Sezam i jak pisaliśmy w maju, planuje jego metamorfozę. W tym celu porozumiała się z BBI Development, który według Leszka Chorzewskiego w pierwszej połowie nowego roku zamierza zdobyć pozwolenie na budowę. Zanim się zacznie, stary Sezam trzeba by rozebrać.

Inwestor chce to zgrać z pracami przy stacji drugiej linii metra Świętokrzyska. Jedno z jej wyjść znajdowałoby się w podcieniach nowego Sezamu. Bezpośredni korytarz z peronów wiódłby zaś do dwóch podziemnych pięter ze sklepami i punktami usługowymi. To rozwiązanie przy zachowaniu skali można by porównać do paryskiego węzła komunikacyjnego Les Halles, gdzie pasażerowie wychodzą z wielu linii metra i szybkiej kolei RER prosto do ogromnego centrum handlowego.

- Projektanci z obu stron muszą uzgodnić, jak zgrać nasze budowy. Wygląda jednak na to, że wszystkie problemy zostaną rozwiązane jak należy - zapewnia Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego. Przypomina, że kończy się uzgadnianie dokumentacji projektowej i wkrótce wykonawca drugiej linii wystąpi o pozwolenie na budowę stacji Świętokrzyska, a także stacji Rondo ONZ, Dworzec Wileński i jednej z wentylatorni.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa odbudowa Sezamu. - To się uda bardzo dobrze skoordynować z metrem - twierdzi Leszek Chorzewski i dodaje: - Mamy szanse na pierwsze tak duże podziemie handlowe w Warszawie powiązane bezpośrednio z komunikacją miejską.

16 stycznia 2011
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.