Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Jakie nazwy dla stacji II linii metra? Oto propozycje

Zanim na dobre rozkręci się budowa drugiej linii metra, Zespół Nazewnictwa Miejskiego proponuje zmienić nazwy większości stacji. Nie wszystkie jego pomysły wydają się jednak strzałem w dziesiątkę.

Specjaliści, którzy zasiadają w Zespole, przyjrzeli się roboczym nazwom 21 przystanków metra między Bemowem a Bródnem. Proponują zmienić 12 z nich. Najpilniejszej decyzji radnych wymaga obecna stacja Stadion pod ul. Sokolą, na którą wcześniej mówiło się Port Praski. Teraz miałaby zostać "Stadionem Narodowym". Byłaby to jedyna zmiana w obrębie centralnego odcinka metra, który powinien być gotowy do końca 2013 r. Pozostałe sześć przystanków od Woli po Pragę - Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle i Dworzec Wileński - zachowałoby obecne nazwy.

Więcej na gazeta.pl

18 października 2010
Komentarzy: 4
Miłosz Pieńkowski @ 19.10.2010 09:42
Uważam, że Nowy Świat dobrze byłoby przemianować na Uniwersytet.
Czarek @ 19.10.2010 11:58
Krótkie nazwy to dobre nazwy. Stadion, Ratusz, Uniwersytet zamiast Stadion Narodowy, Ratusz Arsenał, Nowy Świat.
wddw @ 22.10.2010 23:44
I jeszcze Brodno zamiast Nowe Brodno. Bo na Stare Brodno raczej nikt metra nie doprowadzi. Zupelnie nietrafiona jest nazwa Rembielinska. A Nowe Brodno - praktycznie poza historykami czy ludzmi zainteresowanymi nikt nie uzywa nazwy Nowe, bo nowe to ono moglo byc w czasach gdt byly proby 1 linii metra na Pradze warszawskiej. Do tego stacja powinna nawiazywac do nazwy - np posiadac obrazy grodow z Targowka, czy brodow przez rzeki czy kanalku Brodnowskiego.
Sofia @ 09.04.2013 19:55
I have visited Winter Wonderfest for the past 4 years. This year my failmy and I had a blast, however, what brought concerns to my attention were sanitation precautions such as ice skating I feel the workers or the creator of such a beautiful attraction should provide santiation shoe spray like those provided when one is to go bowling( red flag) foot fungus could occur Also I think hand sanitizer should be posted near the entrance and exist of each attraction to eliminate germs being spreaded by the numerous of spectators.
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.