Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Budowa metra wstrzymana Znaleźli zabytki

Wstrzymano budowę centralnego odcinka II linii metra - ustalili reporterzy TVN Warszawa. Wszystko dlatego, że podczas prac budowlanych natrafiono na pozostałości przedwojennych budynków.

Ruiny odsłonięte przez robotników da się zauważyć na zdjęciu nadesłanym na warszawa@tvn.pl przez naszego internautę, Czarka.

- Natrafiono na nie pod rondem Daszyńskiego - mówi stołeczna konserwator zabytków Ewa Nekanda-Trepka. Zgodnie z procedurą znalezisko musi teraz opisać.

Na razie trudno określić jak długo może potrwać przerwa w budowie. Stara się to określić Biuro Stołecznego Konserwatora zabytków.

Sytuację na budowie śledzi na bieżąco Filip Chajzer. Więcej informacji wkrótce w TVN Warszawa.

30 września 2010
Komentarzy: 1
irekr @ 30.09.2010 12:24
To dopiero początek.
To jest tylko zabudowa przedwojenna, wiadomo ze przed wojną zabudowa obecnej ul. Towarowej wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie.
Dobrze że głębokość drugiej linii metra jest znacznie większa niż pierwszej - przynajmniej w lewobrzeżnej czesci. Dzięki temu - po za obszarami stacji - budowa będzie przebiegała w warstwach starszych, które nie będą nosiły śladów działalności człowieka.
"ściana" zacznie się jak budowa tuneli i stacji dojdzie w rejon ul Świętokrzyskiej, gdzie w okolicach obecnego kościoła przy Pl. Grzybowskim istniał Cmentarz świętokrzyski. Podobnie będzie na wysokości Ministerstwa Finansów...
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.