Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Zobacz, jak budują metro

Prace przy budowie II linii metra ruszyły. TVN Warszawa była pierwszą ekipą telewizyjną, która weszła na plac budowy szybu startowego.

Materiał wideo na stronie TVN Warszawa

Rozczarowany będzie ten, kto na placu budowy centralnego odcinka II linii metra spodziewał się, ogromnych dźwigów, dziesiątek koparek czy wydobytych ton ziemi. Pierwszy etap, który chodź może mało spektakularny, jest niezbędny żeby powstała imponujących rozmiarów podziemna konstrukcja, bez niej nie zbudowano by ani jednej stacji II linii metra

Hala dla kretów

To co dzieje się teraz na placu budowy to tak zwany wykop wstępny. Na głębokości 3 metrów wylany zostanie ogromny betonowy strop, a w ziemię wpuszczone prawie 30 metrowe ściany szczelinowe w ten sposób powstanie ogromna betonowa hala, to właśnie do niej wpuszczone zostaną krety, które przekopią się pod Warszawą.

Kret to nazwa potoczna, być może nie oddająca skali zjawiska. To fragment ogromnej tarczy zwanej tunnel boring machine, w skrócie tarczy TBM. Ponad 100 metrowa maszyna będzie nie tylko drążyć tunel metra ale i od razu go budować. Po przejeździe maszyna pozostawia po sobie niemal gotowy tunel ułożony z segmentów. Pierwsze takie tarcze w Warszawie pojawić mają się w kwietniu przyszłego roku.

Większość prac pod ziemią

- Większość prac będzie się odbywać tak naprawdę pod ziemią - tłumaczy Mateusz Wilczyński, rzecznik Astaldi Gulermak - Z tego powodu można pracować w zimie, jest to wytłumione więc mieszkańcy nie doznają hałasu - dodaje.

Centralny odcinek II linii metra ma być gotowy jesienią 2013 roku.

22 września 2010
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.