Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Co dalej ze smrodem na Kabatach? Inne podkłady droższe

Według ekspertów zamiast śmierdzących podkładów w bazie Metra można było użyć innej technologii. Tyle że znacznie droższej. Co teraz zrobi ratusz?

Według ekspertów zamiast śmierdzących podkładów w bazie Metra można było użyć innej technologii. Tyle że znacznie droższej. Co zrobi ratusz?

Po decyzji wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza wczoraj wstrzymano rozbudowę torów na stacji na Kabatach. To następstwo protestów mieszkańców Kabat, którzy narzekają na z bazy Metra. Jego źródłem są montowane tam drewniane podkłady nasączane olejem kreozotowym. Wiceprezydent Wojciechowicz zapowiedział, że najpóźniej we wtorek władze miasta ostatecznie zdecydują, co dalej rozbudową torów. To nowe torowisko ma służyć m.in. pociągom, które pojadą drugą linią metra.

Mieszkańcy i radni Ursynowa żądają radykalnych kroków. Chcą zmiany technologii montowania torów i wyciągnięcia z ziemi już ułożonych podkładów. Zgodnie z przyjętym stanowiskiem rady dzielnicy muszą one być zdemontowane przed 1 września. To wydaje się jednak nierealne. Według Pawła Siedleckiego z Metra miało być tam łącznie 6,5 tys. podkładów. Zmiana technologii wymagałaby na pewno zmiany projektu.

Do tej pory Metro mówiło, że podkłady drewniane są najlepsze w miejscu z licznymi rozjazdami i ostrymi łukami. Według Henryka Kozłowskiego z firmy Torprojekt, która zajmuje się projektowaniem linii kolejowych i metra, są jednak alternatywne rozwiązania. Szyny można by tam ułożyć na ogromnej płycie betonowej. Możliwe jest też zamówienie nietypowej partii podkładów betonowych. Kozłowski przyznaje, że oba rozwiązania byłyby znacznie droższe od istniejącego, choć nie wie dokładnie o ile. Kontrakt na rozbudowę torów na Kabatach z firmą PRG Metro opiewa na 60 mln zł.

Padają bardzo wstępne szacunki, że zmiana technologii to wydatek kilku lub kilkunastu milionów złotych. Marcin Ochmański z biura prasowego ratusza twierdzi, że ewentualne opóźnienie z oddaniem rozbudowanej bazy na Kabatach nie będzie komplikowało startu drugiej linii.

26 sierpnia 2010
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.