Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Ratusz: wstrzymujemy prace na Kabatach

Od środy wstrzymane zostaną prace przy rozbudowie stacji techniczno postojowej na Kabatach. To efekt protestów mieszkańców Ursynowa, którzy mają dość smrodu środków chemicznych używanych do konserwacji podkładów.

Taką decyzję podjął wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz na specjalnej sesji rady dzielnicy Ursynów. O tym, co dalej z pracami na Kabatach ma zadecydować Zarząd Miasta. Urzędnicy spotkają się w tym lub w przyszłym tygodniu. Wtedy okaże się, czy wymienione zostaną już położone podkłady. - Przeanalizujemy wszystkie ekspertyzy i podejmiemy ostateczną decyzję w tej sprawie - zapowiada Wojciechowicz. Do tego czasu prace zostaną wstrzymane.

Mieszkańcy cieszą się z deklaracji ratusza, ale przyznają, że rozwiązanie nie jest do końca satysfakcjonujące. - Nie chodzi o wstrzymanie prac, lecz o ich kontynuację w technologii bezpiecznej dla mieszkańców - uważa Michał Probulski, przedstawiciel protestujących.

1200 podpisów pod protestem

Mieszkańcy Ursynowa twierdzą, że substancje używane do konserwacji podkładów podczas rozbudowy stacji są toksyczne i wydzielają przykry zapach. Kilkanaście dni temu protest w tej sprawie mieszkańcy złożyli w siedzibie metra oraz w ratuszu. Podpisało się pod nim ponad 1200 mieszkańców. Według nich podczas rozbudowy stacji postojowej na Kabatach używane są toksyczne substancje. Jak mówią, najgorzej jest w trakcie upałów. Wtedy nieprzyjemny zapach najbardziej daje się we znaki.

Spór o badania

Zarzuty odpiera wykonawca prac. - Olej jest dopuszczony przez polskie normy. Poza tym nie ma go aż tak dużo, bo zaledwie 50 gramów na tonę impregnatu - tłumaczy Krzysztof Niedzielski, kierownik kontraktu z ramienia firmy PRG Metro. Po protestach Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska zlecił badania. Nie stwierdzono jednak żadnych nieprawidłowości.

25 sierpnia 2010
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.