Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

II linia: w poniedziałek ruszą pierwsze prace

Już w poniedziałek rozpoczynają się prace przygotowawcze przed rozpoczęciem budowy II linii metra. Wykonawca na początek pojawi się w okolicy ronda Daszyńskiego. W przyszłym tygodniu rozpoczną się spotkania informacyjne z mieszkańcami.

Początek prac to niestety nie najlepsze informacje dla kierowców. Już w połowie września zostanie zamknięta ul. Prosta między Karolkową a Towarową.

Prace przygotowawcze

Do tego czasu wykonane zostaną m.in. tymczasowe przystanki autobusowe i tymczasowy przejazd przez tory tramwajowe w ul. Kasprzaka. Przeprogramowana zostanie także sygnalizacja świetlna oraz wprowadzone zostanie nowe oznakowanie pionowe i poziome. Konieczne jest także przygotowanie samego terenu budowy, czyli m.in. usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją.

Zmian w komunikacji jednak do czasu zamknięcia ul. Prostej nie będzie.

Po zakończeniu tych prac rozpocznie się budowa szybu startowego stacji Rondo Daszyńskiego. Z tego miejsca rozpocznie pracę TBM – gigantyczna tarcza drążąca podziemne tunele.

Miasto już się szykuję

Wiele innych robót związanych z budową centralnego odcinka II linii metra już trwa. Na Żelaznej modernizowana jest magistrala wodociągowa. Ul. Emilii Plater posłuży jako objazd dla zamkniętej Świętokrzyskiej.

Z kolei prace prowadzone na ul. Kolejowej mają związek z przygotowaniami do budowy szybów startowych – po wykonaniu wodociągu i kanalizacji oraz fragmentu jezdni przez prywatnego inwestora, Zarząd Dróg Miejskich wyremontuje nawierzchnię na pozostałym fragmencie ulicy. To połączenie posłuży jako objazd zamkniętego odcinka ul. Prostej.

Spotkania z mieszkańcami

We wszystkich dzielnicach, w których będą powstawać stacje II linii metra, mają odbywać się spotkania informacyjne z mieszkańcami, w trakcie których będzie można dowiedzieć się m.in. o jej przebiegu, technologii budowy i planowanych objazdach. Będzie można też porozmawiać z odpowiedzialnymi za inwestycję przedstawicielami urzędu miasta oraz ekspertami. Pierwsze spotkanie z zaplanowano na Woli. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek o godz. 17.30 w urzędzie dzielnicy.

Protest u wojewody

Do wojewody mazowieckiego wpłynął wniosek o wszczęcie postępowania unieważniającego pozwolenie na budowę szybu technologicznego przy rondzie Daszyńskiego. Wniosek 10 sierpnia złożyło 21 osób prywatnych, których zdaniem pozwolenie to jest niezgodne z wydaną wcześniej decyzją środowiskową. Argumentują one, że wykonawca nie określił, gdzie będzie składowana wydobyta podczas budowy ziemia.

Jak powiedziała PAP rzecznik wojewody Ivetta Biały, wojewoda zwrócił się już do władz Warszawy o stosowne dokumenty. - Jeśli zostanie stwierdzone rażące naruszenie prawa, wojewoda może wszcząć z urzędu postępowanie o unieważnienie pozwolenia na budowę - powiedziała. Dodała, że wojewoda ma na to 60 dni, podkreśliła też, że pozwolenie ma rygor natychmiastowej wykonalności, więc sam wniosek o wszczęcie postępowania nie wstrzymuje prac.

13 sierpnia 2010
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.