Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Centrala tramwajów jak nowojorskie metro

Ekran wielkości ściany, na którym każdy pracownik będzie widział gdzie są poszczególne składy - to ma być największa zmiana w nowej centrali ruchu Tramwajów Warszawskich. Podobne rozwiązanie ma u siebie np. Nowy Jork.

Tramwaje warszawskie przenoszą swoją centralę ruchu z pl. Bankowego na ul. Siedmiogrodzką, do dawnej przychodni pracy. To ma być wejście w XXI wiek.

Tramwaje na plazmie

- Największą innowacją będzie ogromny ekran plazmowy, na którym będą wyświetlane wszystkie linie tramwajowe i zaznaczone na nich składy. Każdy pracownik w centrali będzie widział na bieżąco czy nie dzieje się coś niepokojącego - tłumaczy Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

- Takie rozwiązanie pomoże nam szybciej i skuteczniej reagować, gdy w mieście dojdzie do jakiegoś wypadku, czy awarii - dodaje. Aktualnie trwa przetarg na adaptację pomieszczeń w nowej siedzibie.

Jak w Nowym Jorku

Na zachodzie takie rozwiązania są już praktykowane od lat. Miłośnicy kina akcji mieli niedawno okazję zobaczyć jak wygląda centrala ruchu w nowojorskim metrze w filmie "Metro Strachu". Denzel Washington gra tam właśnie kontrolera ruchu uwikłanego w atak terrorystyczny.

Wiele scen w filmie rozgrywanych jest w idealnie odtworzonej w studio dyspozytorni. Stołeczna centrala będzie znacznie mniejsza, bo obsługuje o wiele mniejszy obszar. Jednak zasada działania jest podobna.

21 lipca 2010
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.