Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Warszawiacy lubią metro. Ale z koszami lubiliby bardziej

W prywatnych rozmowach je krytykujemy, w ankietach chwalimy. Według najnowszych badań 93 % pasażerów Metra Warszawskiego ocenia jego ogólne działanie jako dobre lub bardzo dobre.

Aż 95% warszawiaków jest zadowolonych z częstotliwości kursowania podziemnej kolejki, wynika z badania przeprowadzonego w czerwcu tego roku. Twórcy ankiety stwierdzili, że jest to najważniejsze kryterium i dlatego niezmiernie cieszą się z czternastoprocentowego skoku względem zeszłego roku. W pytaniach nie poruszano jednak zagadnień ilości linii czy szybkości budowania kolejnych odcinków.

Warszawiaków przepytano za to na temat punktualności, bezpieczeństwa, szybkości jazdy, czystości czy informacji w wagonach i na stacjach. W większości punktów ponad 75% badanych zaznaczało opcję "raczej dobrze" lub "bardzo dobrze". Podobnie jak przed rokiem podróżujący metrem pozytywnie ocenili także dostępność bankomatów i kiosków.

Choć pasażerowie sugerują, że na stacjach można by zamontować kosze na śmieci, Krzysztof Malawko stanowczo mówi, że ten pomysł nie ma szans na realizację. - Z doświadczenia wiadomo, że to niebezpieczne. Do koszy łatwo włożyć ładunki wybuchowe. Londyn niestety miał okazję się o tym przekonać.

Ankietę przeprowadzano na 21 stacjach wśród 1539 osób w wieku od 13 do 90 lat. 70% z nich podróżuje podziemną kolejką przynajmniej raz dziennie. W pytaniu o ulubioną stację zdecydowanie wygrał Plac Wilsona (10%), przed Wilanowską (6%) i Centrum (3%). Najmniej głosów zdobyły Stokłosy i Wierzbno.

20 lipca 2010
Komentarzy: 3
Czarek @ 20.07.2010 16:50
Koszy nie ma i dobrze. W lato zapachy z koszy na śmieci byłby nie do wytrzymania i unosiłyby się na całej stacji. Sam nieraz narzekałem, że muszę zabierać śmieci ze sobą. Ale nic mi się nie dzieje, gdy chowam je w plecak albo do kieszeni. Z bombami pan Malewko trochę przesadza.
gumitex @ 22.07.2010 21:07
Dla tych, którzy sa wrażliwi na zapachy polecam udać się wieczorem na Kabaty w okolice zajezdni metra. Otóż metro od kilku miesięcy co noc zatruwa mieszkańców Kabat toksycznymi oparami oleju krezotowego
(potwierdzone z rzecznikiem Metra). Olej krezotowy jest substancją
toksyczną, dawno wycofaną z Unii Europejskiej. A oto informacja o
tej substancji z Wikipedii
„Obecnie, ze względu na właściwości rakotwórcze kreozotu i oleju
kreozotowego, ogólnie ich zastosowanie do impregnacji drewna oraz
obrót tak zaimpregnowanym drewnem są we Wspólnocie Europejskiej
nielegalne.”
A my i nasze dzieci tym oddychamy co noc!
sly @ 25.07.2010 14:33
Olej to nie wszystko- samochody parkujace w poblizu zajezdni metra niszcza zielen miejska, choc maja mnostwo legalnego miejsca do parkowania na jezdni. Czy osobom tam zatrudnionym nie chce sie przejsc 10 metrow do bramy? Czy to tak strasznie wazne, zeby 15 letnie volkswageny musialy stac w cieniu przy drzewach zamieniajac trawniki w bloto?
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.