Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Projekty i tarcze dla drugiej linii

Projekty budowlane szybów startowych przy rondzie Daszyńskiego i na Powiślu dla automatycznych tarcz drążących TBM są już gotowe. Trwają ostatnie uzgodnienia z miejskimi urzędami – ogłosiło Metro Warszawskie.

Pod naciskiem miasta włosko-turecki wykonawca Astaldi-Gulermak zrezygnował z użycia tarcz kilkuletnich (z powodu awarii używanego sprzętu została sparaliżowana np. budowa metra w Sofii). W ciągu ostatnich dni wykonawca podpisał list intencyjny z niemieckim producentem Herrenknecht w sprawie dostawy do Warszawy trzech nowiutkich tarcz o średnicy 5,4 m.

„Superkrety” wejdą jednak do akcji pod Prostą i dnem Wisły najwcześniej w drugim kwartale przyszłego roku. – Komplet dokumentacji projektowej mamy dostać od wykonawcy do końca sierpnia. Potem będziemy mieli 60 dni na dostarczenie pozwoleń na budowę – mówi prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

Potwierdzają się nasze doniesienia, że prestiżowa inwestycja się opóźnia. Jak obiecywała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, na przełomie kwietnia i maja tego roku miały już ruszyć prace przy przekładaniu plątaniny podziemnych instalacji. Dzisiaj urzędnicy przyznają, że tamte zapowiedzi były „zbyt optymistyczne”. Odbyły się tylko dodatkowe odwierty geologiczne przy rondzie Daszyńskiego, trwają kolejne przy rondzie ONZ i Dworcu Wileńskim.

W toku są czasochłonne uzgodnienia z publicznymi urzędami i innymi inwestorami, pozyskiwanie terenów pod zaplecze budowy itd. Władze Warszawy nie wycofały się jeszcze z zapowiedzi ukończenia inwestycji w październiku 2013 roku.

15 czerwca 2010
Komentarzy: 1
Mateusz @ 15.06.2010 15:46
Bardzo się cieszę z tego powodu. Druga linia metra w budowie:) Fajnie.
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.