Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Uwaga: w piątek w metrze pikieta rowerzystów

Nie ma stojaków - będzie pikieta. Jutro (w piątek) rowerzyści z Zielonego Mazowsza będą o 16 pikietować przy stacji metra Słodowiec. Chcą przekonać władze metra do zamontowania przy wejściu do stacji stojaków na rowery. Obecnie zostawianie jednośladu przyczepionego w obrębie stacji metro traktuje jako złamanie przepisów bezpieczeństwa.

- Nie chcemy żadnych uciążliwości dla pasażerów, chcemy jedynie wstawić kilkanaście, lub kilka rowerów na teren przy bramkach i zademonstrować, że to nie będzie przeszkadzać w ruchu pieszym - zapowiada Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza. Dodaje, że ustawienie stojaków to niewielki koszt, około 3 tysięcy złotych, a korzyści ogromne - To rozwiązanie poszerza dostępność metra, dla osób, które mogą sobie dojechać do metra i przesiąć się do niego. Dzięki temu nie musza brać samochodu, a to z kolei korzyść dla ekologii.

Stowarzyszenie naciska na dyrekcję podziemnej kolejki w sprawie stojaków od trzech lat, jednak jak tłumaczy rzecznik metra Krzysztof Malawko stacje metra nie były przewidziane jako miejsca do parkowania jednośladów. Natomiast pozostawione bez opieki rowery w przypadku ewakuacji mogą blokować przejście i zwiększyć zagrożenie.

- Obecnie zdarza się, że rowerzyści zostawiają swe pojazdy przyczepione do stanowisk z darmową prasą, czy budek telefonicznych. My takie obiekty musimy usunąć, bo tarasują drogę ewakuacyjną - dodaje rzecznik. Przepisy metra zakładają, że taki rower po odczepieniu przez pewien czas można odebrać na stacji, potem trafia do biura rzeczy znalezionych jako przedmiot porzucony.

Członków stowarzyszenia to nie przekonuje i za przykład podają stacje metra choćby w Brukseli, gdzie stojaki na rowery są nie tylko na terenie stacji, ale także w obrębie ciągu pieszego. Z kolei metro tłumaczy, że przy obecnych przepisach, które zakładają umożliwianie parkowania rowerów w okolicy, a nie na terenie stacji, sytuacji zmienić się nie da.

Stojaki na rowery można spotkać między innymi przy stacji Stare Bielany, ale i tutaj członkowie Stowarzyszenia narzekają. Problemem jest brak zadaszenia, z kolei te przy stacji Młociny są według nich zbyt daleko od wejścia do stacji.

22 kwietnia 2010
Komentarzy: 2
Alejandro @ 27.11.2012 12:25
Not a bad product. I would only buy this if you ever plan on initallsng your factory radio again. You still have to splice the wires to hook it up to the aftermarket radio (therefor it adds an extra 6-8 of wires in your dash .bulky!). I would recommend cutting the factory wire harness and splicing the wires yourself to your new radio. And I highly recommend getting the Posi-Product Twist-Lock wire connectors directly from Crutchfield (they're cheaper/contain more then any other online place). I hope this info helps you guys.
Lilly @ 13.01.2013 06:46
Gosh, I wish I would have had that information eraelir!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.