Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Podręczne mapki dla pasażerów

Od piątku w całej Warszawie dostępna będzie mapa przedstawiająca trasy komunikacji szynowej w stolicy. Łatwy i przejrzysty schemat w formie kieszonkowej pomoże w poruszaniu się tramwajami, metrem i liniami kolejowymi na terenie całej aglomeracji warszawskiej.

Mapki - wzorowane na standardach europejskich i przygotowane w formie poręcznej ulotki - rozdawane będą w środkach transportu publicznego, centrach informacji turystycznej oraz w wydziałach obsługi mieszkańców w Urzędach Dzielnic.

Papki przygotowane zostały w wersji dwujęzycznej - polskiej i angielskiej. Różne kolory określają poszczególne linie tramwajowe, linię metra, linie kolejowe oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Dodatkowo, na mapie pokazane są trasy w budowie i odcinki, które będą zamknięte na czas budowy II linii metra, oraz zaznaczone przystanki węzłowe, na których z łatwością można przesiąść się do innego tramwaju lub autobusu.

Na drugiej stronie mapki znajduje się schemat komunikacji nocnej oraz trasa spaceru śladami Chopina po Warszawie, która jest przygotowana w związku z obchodami 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

22 kwietnia 2010
Komentarzy: 5
Jacek @ 22.04.2010 12:42
Wygląda jakbyśmy mieli niesamowicie rozwiniętą komunikację miejską w Stolicy. Tak do końca nie jest. Na pewno projekt wygląda dobrze i profesjonalnie!
Mateusz @ 23.04.2010 09:16
Po co warszawiakom takie podręczne mapki ZTM?
Nasza komunikacja nie jest taka wspaniała, żebyśmy mogli się nią chwalić. Niestety.
U mnie na Kabatach są autobusy i metro, a powinny być jeszcze tramwaje.
W końcu mieszkamy w Warszawie:)
M @ 28.05.2010 23:09
Chłopie,
Mapki nie służą do chwalenia się ZTM, lecz, z tego co ja wiem mają charakter informacyjny!
Zastanów się trochę!
M, z Żolibora, gdzie są tramwaje!
Mateusz @ 29.05.2010 14:10
Ale na mapce nocnej nie ma przystanków więc jak obcokrajowiec może wiedzieć, że wysiada np. na przystanku Szwedzka? No więc?
M @ 29.05.2010 20:16
Dzięki mapce wiedzą w którą stronę jadą, np. jeśli wsiądą do N-ki jadącej w kier. Bielan wiedząc że mają wysiąść np. na przystanku Aspekt jest im łatwiej jechać na Bielany z mapą niżli bez niej!
Pzdr.
M
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.