Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Progi komunikacji za wysokie dla mam

Wysokie progi autobusów, perony bez wind, stacje bez podjazdów - fundacja MaMa bierze pod lupę komunikację. Chce zmian, które umożliwiłyby swobodne podróżowanie mamom z wózkami i niepełnosprawnym.

Zobacz materiał filmowy w TVN Warszawa

- Jest coraz lepiej - cieszy się Patrycja Dołowy z Fundacji MaMa. Zwraca uwagę, że po zeszłorocznym, druzgocącym, raporcie organizacji większość urzędów dostosowała się do potrzeb mam. Zobacz wyniki raportu.

PKP obiecało zmiany

Na fali sukcesu fundacja postanowiła zreformować komunikację - miejską i podmiejską. Do współpracy zaprosiła między innymi, który na YouTube umieszcza filmy pokazujące walkę z miejskimi barierami, niezauważalnymi dla pełnosprawnych osób - krawężnikiem, zaspą śniegu, śliskim podjazdem.

Zaniedbania są duże. - Na stacjach kolejowych nie ma wind i podjazdów. Do niektórych pojazdów trudno jest wejść z wózkiem - wylicza Dołowy. Mimo, że akcja dopiero rusza, są już pierwsze deklaracje. - Rzecznik PKP obiecał, że w ciągu czterech lat stacje zostaną dostosowane - mówi organizatorka.

Warszawiacy chcą pomagać

Jak warszawiacy reagują, gdy widzą mamę dźwigającą wózek po schodach? - Pięć lat temu (kiedy fundacja zaczynała działać - przyp. red.) była obojętność, dziś zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże - ocenia Dołowy.

08 kwietnia 2010
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.