Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

15 lat temu...

W 1995 roku Warszawa dołączyła do pozostałych stolic europejskich posiadających metro. 15 lat temu, a dokładnie 7 kwietnia 1995 roku oddano do użytku 11-kilometrowy odcinek Metra Warszawskiego Kabaty-Politechnika. Było to urzeczywistnienie planów metra w Warszawie, które powstały już w 1925 roku. Budowa oddanego warszawiakom odcinka zajęła 12 lat. Natomiast dokończenie całej linii zajęło prawie drugie tyle.

Uroczyste otwarcie odcinka Kabaty-Politechnika. Stacja Wilanowska.

Warto odnotować, iż obawiano się czy metro w Warszawie zyska popularność. Był to zupełnie nowy środek transportu dla większości mieszkańców stolicy. Obawy okazały się zbędne bowiem podziemna kolejka błyskawicznie zyskała w oczach warszawiaków pomimo braku połączenia ze ścisłym centrum miasta.

Wszystkich głodnych wiedzy na temat historii Metra Warszawskiego zapraszam do lektury artykułów zamieszczonych na stronie. Jest to dobry dzień aby dowiedzieć się czegoś więcej o metrze, które większości z nas ułatwia codzienny dojazd do szkoły, na uczelnię i do pracy.

Przy tej okazji należy pamiętać iż metro to nie tylko wagony i stacje. To przede wszystkim ludzie: maszyniści, Służba Ochrony Metra, obsługa stacji, technicy oraz inżynierowie dbający o stan techniczny i niezawodność taboru. Z nieukrywaną sympatią pozdrawiamy tych wymienionych jako ostatnich.

PS. 10 lat temu w internecie pojawił się home-page m.in. na temat Metra Warszawskiego, który w przeciągu dziesięciolecia przekształcił się w ten serwis.

07 kwietnia 2010
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.