Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

W końcu startują miejskie pociągi do Legionowa

Wreszcie rusza linia kolei miejskiej z Legionowa do Warszawy. Od poniedziałku między tymi miastami będzie kursować ponad 20 pociągów na dobę w każdą stronę. Więcej składów zmieści się na torach najwcześniej za pół roku.

To już trzecie podejście do uruchomienia tej linii, która będzie oznaczona jako S-9. Tym razem już nic nie powinno przeszkodzić rozpoczęciu kursowania pociągów. Nowy rozkład obowiązujący od poniedziałku, w którym znalazły się nowe pociągi S-9, umieściły już na swojej stronie internetowej Koleje Mazowieckie. To właśnie ten przewoźnik na zlecenie ZTM-u będzie obsługiwał tę linię. Codziennie z Dworca Gdańskiego do stacji Legionowo będą jeździć 22 pociągi S-9, z których cześć dojedzie kawałek dalej - do przystanku Legionowo-Piaski (odnoga w stronę Nieporętu). Wbrew zapowiedziom na razie nie będzie kursów do Wieliszewa. W stronę Warszawy codziennie wyruszą 23 składy.

Dla mieszkańców Legionowa i okolic oraz tzw. Zielonej Białołęki będzie to spore udogodnienie przy codziennych dojazdach do pracy i szkoły. - To dobra wiadomość. Ulica Modlińska, czyli główny dojazd do Warszawy, jest coraz bardziej zakorkowana m.in. z powodu budowy mostu Północnego i rur do oczyszczalni Czajka. Coraz więcej osób chciałoby się przesiąść do kolei - mówi Michał Piekutowski z Legionowa.

W porannym szczycie między godz. 6 a 9 z Legionowa do Warszawy wyruszy teraz łącznie 11 pociągów - siedem Kolei Mazowieckich i cztery Zarządu Transportu Miejskiego. Po południu między godz. 15 a 18 z Dworca Gdańskiego będzie wyruszać dziewięć pociągów - cztery Kolei Mazowieckich i pięć Zarządu Transportu Miejskiego.

Władze Legionowa i Warszawy chciały, by kursów było znacznie więcej, ale na razie uniemożliwia to przebudowa torów i peronów przy Dworcu Gdańskim, która potrwa do września. Między innymi powstaje tam przejście podziemne do stacji metra.

Jak informuje Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich, pociągi na razie pozostaną w zielono-białych barwach. Pojawi się na nich jedynie logo ZTM-u i tablica "S-9". Kolory bardziej zbliżone do warszawskich składy zyskają dopiero w czerwcu. W pociągach będą obowiązywać tylko bilety ZTM, ale według Donaty Nowakowskiej na razie nie zostaną tam zamontowane kasowniki. Bilety mają kasować konduktorzy.

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski zapowiada, że już od poniedziałku ruszy darmowa linia autobusowa, która będzie dowozić mieszkańców innych rejonów miasta do stacji PKP. Autobusy najprawdopodobniej pojadą od stacji Legionowo-Przystanek ulicami: Krakowską, Sobieskiego, Piłsudskiego do głównej stacji w Legionowie. W ciągu miesiąca ma tam także powstać z prawdziwego zdarzenia parking dla 50 aut. Na razie kierowcy zostawiają tam samochody na klepisku.

Parkingów brakuje także przy stacjach na terenie Warszawy. Zarząd Transportu Miejskiego chce je zbudować na Żeraniu i w Płudach. Na razie nie podaje żadnych konkretnych terminów.

11 marca 2010
Komentarzy: 1
Czarek @ 11.03.2010 09:08
Bez kasowników posypią się kary. Do tego różni przewoźnicy, jak się w tym połapać?
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.