Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Uwaga! W weekend nie działa sześć stacji metra

W sobotę i niedzielę mieszkańcy Mokotowa i Ursynowa nie dojadą metrem do centrum. Zamknięty zostanie odcinek między stacjami Stokłosy i Politechnika. Zamieszanie komunikacyjne spowodowane jest pracami przy unowocześnieniu systemu sterowania ruchem. - Będziemy wymieniać jego elementy, które m.in. poprawią bezpieczeństwo jazdy - zapowiada Anna Bartoń z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Dla mieszkańców Ursynowa i Mokotowa oznacza to ogromne utrudnienia. Metro przestanie kursować między stacjami Stokłosy i Politechnika. Nieczynnych będzie sześć przystanków: Ursynów, Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie. Pociągi jadące z Młocin będą zawracać na stacji Politechnika. Z kolei na Ursynowie metro będzie jeździć tylko na krótkim odcinku między Kabatami a Stokłosami.

Na zamkniętym odcinku zastąpią je przede wszystkim autobusy linii Z-1. Wyruszą z pętli Ursynów Płd. u zbiegu al. KEN i ul. Ciszewskiego. Zabiorą pasażerów spod stacji Stokłosy i Ursynów. Potem pojadą Puławską, al. Niepodległości, Batorego, Waryńskiego i Marszałkowską do ronda przy Rotundzie. Po drodze zatrzymają się przy wszystkich stacjach na odcinku Wilanowska - Centrum. Mieszkańcy Służewa będą jednak musieli dojść lub dojechać do przystanków przy skrzyżowaniu Puławskiej z Wałbrzyską. W sobotę autobusy linii Z-1 mają kursować co 4 minuty, a w niedzielę co 5 minut. Przejazd znad stacji Stokłosy do Politechniki zajmie im 25 minut, metro pokonuje ten odcinek o połowę krócej.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi też dodatkową linię tramwajową 70, która będzie kursować co kwadrans na trasie: Metro Wilanowska, Puławska, pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowska, pl. Zbawiciela, Nowowiejska, Krzywickiego, Filtrowa, pl. Narutowicza . Bilety jednorazowe skasowane w metrze zachowają ważność w autobusach Z-1 i tramwajach 70 (i odwrotnie).

Z założenia prace w metrze potrwają do nocy z niedzieli na poniedziałek. Urzędnicy nie wykluczają jednak, że zakończą się kilka godzin wcześniej.

20 lutego 2010
Komentarzy: 6
miecio @ 20.02.2010 16:59
powinna byc inna trasa autobusa zastępczego...
Matik @ 21.02.2010 13:16
Jeśli ktoś kto mieszka na Kabatach, Natolinie, Imielinie, Stokłosach powinien z Metra Stokłosy jechać autobusem 179 do Ursynowa Płd. później z Ursynowa Płd. do Centrum autobusem Z-1:) Dobrze, że jest remont przez parę dni metro jeździło powoli, stało między stacjami:/ Pozdrawiam. Miłośnik komunikacji miejskiej w Warszawie:)
st @ 27.02.2010 15:22
Dlaczego autor "inteligentny inaczej" nie napisze wyraźnie: w week-end 20-21.02.2010 ....
Człapię po różnych stronach i szukam i się domyślam czy napisali w sobotę że zaraz nie jeździ czy cywilizowanie dają info z tygodniowym wyprzedzeniem. A tu ani cywilizacji ani inteligencji.
Czarek @ 27.02.2010 18:36
Na stronie metro.civ.pl masz dwa artykuły z Gazety. W pierwszym z 17 lutego masz napisane, że w NAJBLIŻSZY. W drugim tylko, że w weekend. Zgadzam się, że info powinno być wcześniej i oczywiście z datą zamknięcia. Jednak w tym przypadku i tak nie było źle.
Maciuś @ 27.02.2010 22:48
.
Maciuś @ 27.02.2010 22:50
Człowieku! Jeśli brakuje ci takich informacji to nie wchodź na fora tylko na strony np. ztm-u!
Po co robić awanturę?????
Zastanów się!!!!
polecam stronę: www.ztm.waw.pl
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.