Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

W metrze będzie łatwiej i bezpieczniej

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Innova Consulting na opracowanie studium wykonalności dla zwiększenia dostępności I linii metra warszawskiego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt przygotowania studium wyniesie 547 tys. zł netto. Dokument będzie gotowy pod koniec bieżącego roku. ZTM będzie się starał o sfinansowanie inwestycji z funduszy unijnych.

Opracowanie pozwoli na określenie kosztów przebudowy I linii metra. Chodzi m.in. o montaż dodatkowych wind i schodów ruchomych, informacji dotykowej - map i rozkładów jazdy, co zwiększy bezpieczeństwo i ułatwi poruszanie się w podziemnej kolejce osobom niepełnosprawnym.

Firma Innova Consulting przygotuje również koncepcję oznaczenia krańców peronów (zgodnie z planowanym rozporządzeniem ministra infrastruktury ws. warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budowle metra i ich otoczenie) oraz miejsc niebezpiecznych na całej długości linii, lepszego powiązania stacji z przystankami autobusowymi i dworcami kolejowymi, usunięcia niektórych barier występujących na peronach poprzez zmianę systemu mocowania oraz odpowiedniego oznakowania bankomatów i biletomatów.

Studium zostanie poprzedzone konsultacjami społecznymi z organizacjami osób niepełnosprawnych.

27 stycznia 2010
Komentarzy: 4
marek szalony wózkowicz @ 03.02.2010 14:48
Poruszam się na wózku i metro znam z autopsji, a jak wygląda to w rzeczywistości, sami zobaczcie...: youtube.com/TPSWpresents - to jest najlepszy komentarz... A jak ciekawi ciebie tematyka, zrób suskrybcje bo co kilka dni nowy film.
mocny film @ 03.02.2010 14:55
youtube: wpisz => szalony wózkowicz a zobaczysz co znaczy połaczenie wagonu 81 i wózka inwalidzkiego
Matik @ 04.02.2010 19:30
Widziałem ten filmik....Straszne!
Matik @ 23.02.2010 19:29
Łatwiej i bezpieczniej...?:/
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.