Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

A co by było gdyby... terroryści skazili metro?

Uwaga, terroryści zaatakowali metro! Na Młocinach rozpylili nieznaną substancję chemiczną. Porażonych zostaje prawie sto osób. Do akcji wkraczają ratownicy. Szybka akcja i... tym razem się udało. To były tylko ćwiczenia. - Gdyby naprawdę doszło do skażenia wysokimi dawkami, prawdopodobieństwo przeżycia byłoby minimalne - mówił w TVN Warszawa gen. Ryszard Frydrych.

W nocy wojskowi, policjanci i ratownicy medyczni, odegrali akcję ratunkową na pętli Młociny. To element ogólnopolskich ćwiczeń pod kryptonimem Patrol 09, pierwszych tego rodzaju w Polsce. W sumie uczestniczyło w nich 1600 osób. - Sprawdziliśmy umiejętności i jesteśmy zadowoleni z efektów - ocenił gen. Ryszard Frydrych.

Prawdziwy atak? "Pasażerowie mieliby małe szanse"

A co, gdyby na prawdę doszło do ataku w metrze? - Nie zawsze pasażerowie mieliby szansę na przeżycie - mówił Frydrych. - Przy skażeniu wysokimi dawkami bojowych środków trujących, szczególnie z grupy paralityczno-drgawkowych, prawdopodobieństwo przeżycia byłoby minimalne. Ale ratownicy mogliby pomóc osobom, które pochłonęły mniejsze dawki.

Uratowali Świnoujście

W ramach akcji Patrol 09 wojskowi i pracownicy służb ćwiczyli także na morzu. Scenariusz zakładał zderzenie dwóch statków i skażenie w porcie. Ratownicy walczyli też pozorowaną epidemią sepsy u żołnierzy z 1. Brygady Pancernej w Wesołej.

Organizatorem operacji jest Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralny Ośrodek Analizy Skażeń.

Zdjęcia zrobione przez TVN Warszawa:Zdjęcia zrobione przez MON:

29 października 2009
Komentarzy: 1
Paul @ 10.09.2013 00:32
I went back and forth myself on how to run this race with the full mahatron coming. I just couldn't seem to get the itch out of my head to push it. Great job on the race. I was bummed I didn't get there in time to meet up with all of you.
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

Departament propozycji: p ...

Kolejna np. piąta linia metra, powinna być poprowadzona Alejami Krakowskimi, ulicą Grójecką, Alejami Jerozolimskimi do Ronda Waszyngtona, dalej Alejami Jerzego Waszyngtona do Ronda Wiatraczn ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.