Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

ZTM skraca i wydłuża tramwaje

Po stolicy nie będą już jeździły tramwaje z trzema wagonami. Na początku listopada Zarząd Transportu Miejskiego skróci o jeden wagon głównie składy linii 26.

- Skracamy tramwaje z dwóch powodów. Po pierwsze długość peronów przystankowych jest obliczona na cztery wagony. Jeśli więc na przystanku stoi tramwaj z trzema, to kolejny który wjeżdża, nie może wysadzić pasażerów - wyjaśnia w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl rzecznik ZTM Igor Krajnow.

Wszystkie będą miały po dwa wagony

Drugi powód, według ZTM ważniejszy, dotyczy tzw. zrównoważenia możliwości przewozowych, szczególnie na trasie W-Z.

Po stołecznych ulicach oprócz najpopularniejszych tramwajów z dwoma wagonami, wciąż jeszcze jeżdżą te z jednym, dotyczy to linii 13 czy 46. - Te najkrótsze tramwaje zyskają dodatkowy wagon, będzie to korzyść dla pasażerów - uzasadnia rzecznik ZTM-u.

Zmiany wejdą w życie w pierwszych dniach listopada.

28 października 2009
Komentarzy: 2
Megha @ 24.09.2012 18:17
Holy concise data bamtan. Lol!
Dhent @ 22.10.2012 16:13
do obserwatora: Kiedy miałem zgłosić wcześniej chęć znaupiekia biletu skoro było tak dużo ludzi w pociągu, że ciężko byłoby dojść do początku wagonu? Zresztą nawet gdybym doszedł to Pani konduktor tam nie było, bo sprawdzała bilety od końca wagonu. Najpierw zamiar wypisania mandatu mimo, że nie jechałem na żadnym odcinku bez biletu. Potem propozycja wypisania biletu, ale z Warszawy Śrf3dmieście, mimo że miałem bilet do Sulejf3wka Miłosnej. Potem ultimatum: albo mandat albo wynocha z pociągu. Skoro tak zasługiwałem na mandat to dlaczego kontrolerka zrezygnowała ze swoich czynności służbowych? A jak nie zasługiwałem to dlaczego mi go chciała wypisać? I skoro tak zasługiwałem na ten mandat to dlaczego zaproponowała wypisanie biletu, ale z Warszawy Śrf3dmieście? Przecież te zachowanie kontrolerki się absolutnie nie trzyma kupy. Proszę przeczytać moje pytania napisane w skardze, a dopiero pf3źniej ferować wyroki. A ja czekam z niecierpliwością na odpowiedź KM.
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.