Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Linie kolejowe na kolorowo

- W Warszawie brakuje dokładnego planu komunikacji - pisze do nas internauta Marcin Żywiałkowski, przesyłając swój autorski projekt. To nie pierwszy taki pomysł. Temat planu komunikacji powraca, co jakiś czas - niedawno własny schemat proponowali np. Zieloni. ZTM kolejne projekty przyjmował z uznaniem i zapowiadał, że je przeanalizuje. Tym razem Igor Krajnow ma lepsze informacje. Analizy się skończyły - czas na działanie: - Pracujemy nad własnym projektem. Na społecznych się opieramy. W grudniu chcemy pokazać efekty - zapowiada Igor Krajnow.

Co mówią przeciętnemu warszawiakowi oznaczenia linii Warszawa-Nasielsk, albo Warszawa-Sochaczew? Czy bez problemu można zorientować się, że jadąc z centrum na Żerań trzeba wsiąść właśnie w stronę Nasielska, a wybierając się do Ursusa trzeba wsiąść w pociąg do Skierniewic? - Oznaczenia linii proponowane przez PKP są przeznaczone dla pasażerów kolei. Jednak od kiedy pociągami KM mogą jeździć pasażerowie na podstawie wspólnego biletu, system informacji trzeba dostosować również do przyzwyczajeń pasażerów komunikacji miejskiej - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Kolorowe linie

O tym, że potrzebne są nowe oznaczenia w schematach linii kolejowych pisaliśmy już w marcu. Wtedy Zieloni zaproponowali, by informacje pasażerską oprzeć na schematach podobnych do tramwajowych.

Ostatnio do naszej redakcji swoją propozycję tablic informacyjnych przysłał internauta Marcin. Co na to ZTM? - Robimy własny projekt. Chcemy go zaprezentować w grudniu, gdy będą zmieniane rozkłady jazdy pociągów - mówi Igor Krajnow. - Podstawową różnicą w nowych schematach będą kolorowe oznaczenia linii kolejowych. W tym momencie kolejarze używają do nazywania linii ostatnich stacji, na jakich zatrzymują się pociągi. Te stacje leżą poza strefą wspólnego biletu, więc mogą wprowadzać pasażerów komunikacji miejskiej w błąd - tłumaczy.

Mapki na lotnisku

W porozumieniu ze stołecznym biurem komunikacji powstają też projekty kieszonkowej mapki ze schematami komunikacji miejskiej. - Chcielibyśmy, żeby były dostępne bezpłatnie dla mieszkańców i przyjezdnych - mówi Marcin Wojdat, szef biura.

28 października 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.