Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Co wolno w metrze?

- To pasażerowie winni są opóźnień w podziemnej kolejce - stwierdził w czwartek Krzysztof Malawko, rzecznik metra. Te słowa wywołały oburzenie i lawinę komentarzy na forum tvnwarszawa.pl. W piątek reporter TVN Warszawa postanowił sprawdzić jaka jest prawdziwa przyczyna porannych opóźnień. Niestety, ochrona metra robiła wszystko by uniemożliwić mu pracę.

Internauci od kilku dni skarżą się na tłok i wolną jazdę pociągów. - Z Wawrzyszewa do Politechniki jechałam dziś 22 minuty, wczoraj pół godziny. Normalny czas jazdy, według rozkładu to nieco ponad 16 minut. I tak jest codziennie. Stoi na wszystkich stacjach po kolei po 1, 2 minuty – pisze Ena na skrzynkę warszawa@tvn.pl. O sprawie informowaliśmy już w czwartek.

Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego, tłumaczył wówczas, że winę za opóźnienia ponoszą pasażerowie. Wśród powodów takiego stanu rzeczy wymieniał m.in. ogromną liczbę podróżnych w godzinach szczytu oraz blokowanie drzwi przez stojących przy wejściu do pociągu. – Problemem są również osoby, które ustawiają się zbyt blisko krawędzi peronu. Maszynista widząc niebezpieczną sytuację nie ruszy, nie zaryzykuje zdrowia, czy życia pasażerów – dodawał Malawko.

Na forum tvnwarszawa.pl rozpętała się prawdziwa burza. - Tłumaczenie, że to winni pasażerowie to jakieś nieporozumienie - pisał internauta Pol. - ZTM stawia na metro, a samo metro nie jest już w stanie pomieścić więcej ludzi. I taki jest właśnie efekt likwidowania linii autobusowych... tylko pogratulować przemyślanych rozwiązań - dodawał WII.

Niektórzy mają swoje zdanie na temat prawdziwych przyczyn opóźnień w metrze. - Jadąc do pracy w dniu wczorajszym widziałem przed stacją pl. Wilsona w tunelu pusty pociąg, który na 100% "wbił się" między normalnie kursujące składy, bo nie mógł blokować tunelu w kierunku Młocin. Co prawda rozładował on tłok, gdyż zabrał tłum pasażerów z Dworca Gdańskiego, ale dzięki takiej praktyce władz metra skutecznie opóźnił pociągi za nim, które muszą siłą rzeczy odczekać na stacji dodatkową minutę - pisał Mariusz.

Filmowanie tylko z pozwoleniem

W piątek reporter TVN Warszawa próbował spytać warszawiaków stłoczonych na stacjach, jak według nich wygląda podróż podziemną kolejką w godzinach szczytu. Natychmiast pojawili się strażnicy, którzy wyprosili go z metra. - Tu jest zakaz filmowania - twierdzili. Upierali się, że na filmowanie w ogólnie dostępnym miejscu niezbędne jest specjalne pozwolenie. - Rzecznik kazał pana wyprosić - twierdzili.

W końcu pojawiła się policja, która stwierdziła, że... nie ma żadnego problemu. - To jest miejsce publiczne. Nie ma przepisów zabraniających kręcenia czy przebywania tutaj - mówili policjanci.

"Unikajmy dosłowności"

Pytany później o tą sytuację rzecznik metra tłumaczył, że o problemach z jazdą podziemną kolejką można rozmawiać... w siedzibie Metra Warszawskiego na Kabatach. - Ale w ten sposób nie pokażemy problemu - upierał się reporter TVN Warszawa. - Czasem dosłowność też nie pozwala na pokazanie problemu - argumentował Krzysztof Malawko.

24 października 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.