Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

SKM-ką do Legionowa

Kierowcy z Modlińskiej przesiądą się do SKM? Niewykluczone. Już od grudnia SKM-ki mają jeździć nową trasą Legionowo -Warszawa Wola - podaje "Życie Warszawy".

- SKM wyjedzie na drugą trasę w połowie grudnia, kiedy zmieni się rozkład PKP - zapowiada w rozmowie z gazetą rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Leszek Ruta. - Od Kolei Mazowieckich wydzierżawimy osiem składów. Zostaną wyposażone w kasowniki i pomalowane w barwy SKM - dodaje.

11 stacji

Nowa trasa SKM będzie przebiegała od Legionowa przez Jabłonnę , Białołękę i Dworzec Gdański do przystanku PKP Warszawa-Wola.

ZTM ma nadzieję, że więcej składów na tej trasie (w tej chwili z Legionowa można dojeżdżać Kolejami Mazowieckimi) spowoduje, że kierowcy przesiądą się do komunikacji miejskiej. Dodatkowym bonusem ma być to, że w pociągach będzie można używać biletów jednorazowych i np. dwudziestominutowych.

Przesiądą się?

Jak na razie przesiadka do komunikacji podmiejskiej nie jest zachęcająca. Czas podróży jest długi przez wzgląd na remont torów. Ale prace mają potrwać do grudnia, a wtedy czas przejazdu ma się znacznie skrócić.

Linia Legionowo - Warszawa Wola ma duży potencjał, a jej modernizacja może znacznie poprawić komunikację, szczególnie na północy miasta. Teoretycznie linia mogła by się stać dla mieszkańców Legionowa, Białołęki i Woli namiastką metra, którego nie ma jeszcze nawet w planach.

Na razie jeździ nią jednak mało pociągów, a komunikacja miejska nie jest organizowana z myślą o takim wykorzystaniu linii - m.in. dlatego, że stacje raczej do takiej organizacji ruchu nie są przystosowane.

16 października 2009
Komentarzy: 9
reaktor @ 27.10.2009 13:06
eee no to super :) nie spodziewalem sie ze tak szybko to ogarnął. jestem mieszkancem legionowa i dla mnie to mile zaskoczenie. teraz zwyklym starym pociagiem do gdanskiego jedzie sie 35 min , co nie jest wcale zlym wynikiem. a nowowoczesny pociag skm oraz nowe tory beda w koncu na stale uruchomione to bedzie na pewno szybciej i wiekszy komfort podrozy
robert @ 27.10.2009 16:28
Aż się prosi do Dworca Zachodniego. Wtedy miałoby to sens.
rara @ 28.10.2009 15:15
... a kiedy dojedzie do Radzymina
Monika @ 01.11.2009 20:20
Warszawa Wola, to właściwie zachodni- 50 m:)
Czarek @ 02.11.2009 09:44
Właśnie te 50 metrów mija się z celem. W praktyce idzie się 5 minut, to trochę za dużo...
fajnygosc291 @ 02.12.2009 14:21
i tak nie pojedzie bo nie mają taboru a robią nadzieje
wojas @ 13.01.2010 19:02
Ta pojedzie!!! Ruta tylko obiecywać potrafi a nic w tym kierunku nie robi. myśli tylko co powiedzieć w marcu że może od czerwca ruszy. sam nie wie na jakim jest wszystko etapie
L-wo Barti @ 15.03.2010 22:56
Najbardziej wkurw....ące jest to ze robią nadzieje. P.S Ruta zacznij dotrzymywać obietnic.
bigczacha @ 06.04.2010 01:46
super te "nowe" SKM-ki z L-wa do Wawy ;) normalnie pozazdrościć ;)
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.