Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Ursus czeka w korku, urzędnicy wciąż rozmawiają

Nie mam jeszcze dobrych wiadomości dla Mieszkańców Ursusa i Włoch - oznajmiła na antenie TVN Warszawa Iwona Musiał, rzeczniczka Kolei Mazowieckich. Dzielnice te już ponad dwa tygodnie czekają na dodatkowe połączenia kolejowe, które pomogły by im przetrwać remont Cierlickiej. Połączeń nie ma. Kolej jeszcze niedawno tłumaczyła, że nikt się po nie nie zwrócił. Zgłosił się więc ZTM, ale połączeń wciąż nie ma. Brakuje wagonów.

Wagony Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej pękają w szwach. Rozmowy w sprawie zwiększenia ilości pociągów lub wydłużenia składów trwają, ale na razie nie przyniosły rozwiązania.

Zdecydują w tym tygodniu

- Ktoś musi zamówić te składy i za nie zapłacić. Na to musi wyrazić zgodę zarząd województwa, który jest właścicielem spółki Koleje Mazowieckie - tłumaczyła na antenie TVN Warszawa Musiał.

- Możemy zapłacić, pieniądze nie stanowią problemu, koleje muszą tylko znaleźć pociągi - deklaruje Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

I właśnie w tym punkcie sprawa w tej chwili utknęła. Wiadomo, że tych pociągów nie mają SKM. Mogą je mieć tylko Koleje Mazowieckie. Czy mają? Sprawdzą.

-Decyzja w sprawie dodatkowych pociągów powinna zapaść jeszcze w tym tygodniu - zapewnia Krajnow.

Nowa ulica z rondem na gwiazdkę

Utrudnienia związane z remontem Cierlickiej potrwają do 17 grudnia. W czasie prac MPWiK wymieni kanalizację wzdłuż Cierlickiej i Regulskiej. Później firma POL-DROG z Oleśnicy przebuduje ul. Cierlicką i zbuduje rondo na skrzyżowaniu z Kościuszki. Poszerzony zostanie również przejazd tunelem.

13 października 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.