Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Deptali sobie po głowach, wyzywali się nawzajem

W godzinach szczytu nerwy czasem puszczają. Nie trzeba do tego nawet awarii metra. A jak już do niej dojdzie? Wtedy warszawiakom zdarza się tracić kontrolę nad swoim id. Jeden z naszych internautów nie może się nadziwić, jakie emocje obudziły się w tłumie czekających na peronie pasażerów, kiedy w metrze zepsuł się jeden pociąg: - Banalna awaria wystarczyła, by z pozoru kulturalni ludzie stracili wszelkie hamulce - napisał na platformę Kontakt 24.

- Jechałem metrem z Młocin do Dworca Gdańskiego - relacjonuje internauta. -Na stacji okazało się, że metro ma kilkuminutowe opóźnienie. Na peronie był tłum ludzi. Podjechał wagonik. WSZYSCY wsiedli. Deptali sobie po głowach, wyzywali się nawzajem. Przepychali się, miażdżyli. Z każdą stacją do wagonika wsiadało coraz więcej ludzi.

"Nie chcieli wypuścić kobiet z dziećmi"

- Na kolejnych stacjach będący w środku chcieli wysiąść. Niestety natłok ze strony wsiadających był ogromny. Nikt praktycznie nie mógł wysiąść - pisze internauta i kontynuuje: - Wagoniki były przeciążone. Dyspozytor nadawał komunikat "proszę nie opóźniać odjazdu pociągu".

"Ludzie" (internauta konsekwentnie bierze ten wyraz w cudzysłów) zaczęli się poszturchiwać, wykłócać. Na stacji Świętokrzyska dwie panie z wózkami zażądały zwolnienia miejsca przez innych. Posypały się wyzwiska w ich stronę, pani wózkowe zablokowały drzwi wagonika i powiedziały, że nigdzie nie pojedzie. Interweniował maszynista, który wyszedł na zewnątrz prosząc żeby ustąpić miejsca paniom z wózkami. Ludzie z wagonika zaczęli obrzucać wyzwiskami maszynistę, każąc mu jechać dalej.

"Wyperfumowani, eleganccy..."

Internauta kończy swoją relację refleksją, zwracając uwagę, że awantury wcale nie wywołali chuligani: - Wszyscy byli pięknie ubrani i wyperfumowani, tacy kulturalni i eleganccy. Ale to tylko pozory, tak naprawdę to tłum bezrozumnych egoistów. Myślących tylko o sobie samych, nie potrafiących uszanować niczego i nikogo - komentuje internauta. - Widziałem już różne podobne sytuacje w Warszawie (tramwaj, autobus), jednak nigdy nie było to zjawisko takiej skali.

02 września 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.