Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Pociągi dla WKD z Bydgoszczy?

Czy nowe pociągi dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej dostarczy bydgoska Pesa? Na razie ma największe szanse na zwycięstwo.

Być może wreszcie uda się kupić nowe pociągi dla WKD, które od kilku lat obiecują władze Mazowsza. Na to liczą pasażerowie, którzy muszą jeździć niemal 40-letnimi wagonikami. Wczoraj otwarto oferty w przetargu na 14 nowoczesnych składów. Zgłosiło się tylko dwóch producentów. Chociaż najniższą cenę - 264 mln zł - zgłosił nowosądecki Newag, to jego oferta raczej nie będzie rozpatrywana. WKD postawiło bowiem wymóg wyprodukowania w ostatnich latach przynajmniej sześciu nowych pociągów elektrycznych. Firma z Małopolski na razie je głównie modernizuje. Pierwsze nowe składy elektryczne ma dopiero dostarczyć w przyszłym roku naszej Szybkiej Kolei Miejskiej.

W tej sytuacji jedyną ważną propozycję złożyła bydgoska Pesa. Za pociągi chce jednak znacznie więcej - 341 mln zł. WKD przeznaczyło na zakupy o 50 mln zł mniej. Rzecznik spółki Krzysztof Kulesza powiedział, że decyzja w tej sprawie dołożenia pieniędzy będzie podejmowana wspólnie z władzami Mazowsza.

Newag złożył ofertę, bo liczy, że wróci do gry. Postawienie wymogu dostawy sześciu nowych pociągów zaskarżył do sądu i czeka na werdykt. Dlaczego władze WKD postawiły takie wymagania? - Przy zamówieniu o tak dużej wartości zdecydowaliśmy się na zakup pociągów od doświadczonego producenta - mówi Krzysztof Kulesza.

Na linii WKD kursuje już jeden pociąg, który bydgoska Pesa dostarczyła w 2004 r. Od początku było z nim jednak wiele problemów. Długo pociąg stał głównie na bocznicy albo w naprawie w Bydgoszczy. Prezes Pesy Tomasz Zaboklicki twierdzi, że w nowych składach zostaną wyeliminowane wszelkie wady. Zyskają nowy kształt i rozwiązania techniczne. Jeśli przetarg uda się szybko rozstrzygnąć, to pociągi będą dostarczone w latach 2010-12

22 sierpnia 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.