Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Tropikalne upały w rosyjskich wagonikach

Metro uchodziło dotąd za jedyny środek komunikacji, w którym latem zawsze było chłodno. Okazuje się jednak, że nowe składy z Sankt Petersburga są wadliwe i w upalne dni nie da się nimi jeździć. Władze metra postanowiły przy użyciu rac dymnych sprawdzić wentylację rosyjskich składów - informuje "Życie Warszawy".

- Musimy sprawdzić, w jaki sposób rozchodzi się powietrze wewnątrz wagonu, kiedy wentylatory są włączone na 100 proc. - wyjaśnia Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

Cała akcja zostanie przeprowadzona w zajezdni na Kabatach jeszcze w tym tygodniu. Specjalistom z Metra Warszawskiego pomogą ci z Instytutu Pojazdów Szynowych z Poznania. Na razie dokładnie nie wiadomo, jak będzie przebiegać akcja.

Podróżni narzekali na temperaturę

Próby z racami zostaną przeprowadzone z powodu skarg pasażerów, którzy narzekali na zaduch panujący w wagonikach pięciu pociągów kupionych w zakładach Wagonmasz w Sankt Petersburgu za 27 mln złotych. Skargi składali m.in. za pośrednictwem infolinii Metra Warszawskiego.

W starych rosyjskich wagonach wentylacja działa bez zarzutu. Powietrze wlatuje przez otwory w suficie. W nowych składach ten system zawodzi. Choć pociągi są na gwarancji, to rosyjski producent uważa, że wszystko jest w porządku.

Jednak Warszawa ma na ten temat inne zdanie. Pierwszy pociąg został wycofany 17 lipca, by poddać go testom. Sprawdzano siłę strumienia powietrza i temperaturę.

Metro Warszawskie obiecuje szybko załatwić sprawę. - Pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej usterki zostały wyeliminowane - zapewnia Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

W metrze boją się Rosjan?

Odpowiedź na pytanie dlaczego Rosjanie nie chcą naprawić usterek, może tkwić w umowie podpisanej przez Metro Warszawskie z Wagonmasz - spekuluje "ŻW".

– W przypadku umowy zawartej przez Metro Warszawskie z zagranicznym producentem zasady są inne niż przy zwyczajnej reklamacji. O wszystkim decydują warunki umowy – tłumaczy rzeczniczka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta Małgorzata Cieloch. Warunki umowy z Rosjanami ujawnione jednak zostać nie mogą.

Tymczasem metro zamówiło już w Sankt Petersburgu dwa kolejne składy i to bez przetargu, na co pozwala im prawo zamówień publicznych. Jeden z pociągów jest już na Kabatach, drugi przyjedzie na przełomie sierpnia i września. Tym razem jednak delegacja z Warszawy pojechała przyglądać się montażowi.

04 sierpnia 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

Departament propozycji: p ...

Kolejna np. piąta linia metra, powinna być poprowadzona Alejami Krakowskimi, ulicą Grójecką, Alejami Jerozolimskimi do Ronda Waszyngtona, dalej Alejami Jerzego Waszyngtona do Ronda Wiatraczn ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.