Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Trzy mld zł z Unii na drugą linię metra

Warszawa wywalczyła trzy mld zł dotacji unijnej na budowę centralnego odcinka drugiej linii metra i niezbędne pociągi. - Jesteśmy liderem w pozyskiwaniu funduszy - twierdzi wiceprezydent Jarosław Kochaniak.

Ratusz traktuje to jako ogromny sukces, bo początkowo na centralny odcinek drugiej linii metra mieliśmy dostać 1,2 mld zł. Kiedy w lutym okazało się, że najtańsza oferta włosko -turecko-polskiego konsorcjum opiewa na 4,1 mld zł, urzędnicy zaczęli usilnie zabiegać w Ministerstwie Infrastruktury, które dzieli pieniądze, o zwiększenie dotacji. Wiosną mówiło się o możliwym dofinansowaniu rzędu 2,1 mld zł. Ostatecznie kwota to 2 mld 973 mln zł.

Pieniądze te pójdą nie tylko na projekt i budowę centralnego odcinka metra, ale także na niezbędny tabor. Na obsługę fragmentu między Dworcem Wileńskim a Rondem Daszyńskiego potrzeba 20 pociągów, które mogą kosztować przynajmniej 500 - 600 mln zł.

- Zbudowanie drugiej linii to wydatek ponad czterech i pół miliarda złotych tak więc dotacja pozwoli pokryć większość kosztów - mówi Michał Olszewski, dyrektor warszawskiego Biura Funduszy Europejskich.

Oprócz metra Unia ma wspomóc między innymi budowę oczyszczalni ścieków Czajka oraz Mostu Północnego. Łączna wartość unijnego dofinansowania uzyskanego dla Warszawy w pierwszym kwartale tego roku to ponad sześć i pół miliarda złotych.

13 lipca 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.