Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Konsorcja walczą o budowę drugiej linii metra

Mostostal odwołał się od decyzji Metra Warszawskiego, które oddaliło jego protest do przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii metra.

W piśmie do Krajowej Izby Odwoławczej firma stwierdza, że oferta konsorcjum Astaldi – Gulermak – Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki powinna zostać odrzucona przez komisję przetargową, gdyż zawiera szereg wad prawnych. Tymczasem to konsorcjum zwyciężyło.– Opinie ekspertów nie pozostawiają wątpliwości, że naruszono procedury przetargowe – mówi prezes Mostostalu Jarosław Popiołek.

Mostostal zarzuca zwycięzcom, że nie uwzględnili warunków, w jakich przyjdzie prowadzić budowę. Chodzi m.in. o wykopy pod Starym Miastem, gdzie mogą znajdować się ciała czy niewypały. – To nie jest przetarg na wykopanie zwykłego dołu, tylko na wielką budowę – mówi prezes Popiołek.

Firma przytacza przykład budowy szybkiego tramwaju w Krakowie. Oferent, który zaproponował najniższą cenę, wziął zaliczkę, zakorkował miasto, a budowę dokończyć musiała inna firma. Z niesolidnym wykonawcą miasto sądzi się do dziś.

Od decyzji komisji przetargowej odwołało się także konsorcjum firm chińskich, które uważa, że zwycięzca nie spełnił wszystkich warunków przetargu i nie udowodnił swojego doświadczenia w budowie metra.Zgodnie z prawem zamówień publicznych Krajowa Izba Odwoławcza na rozpoznanie odwołania ma 15 dni. Do czasu rozstrzygnięcia zamawiający nie może zawrzeć umowy.

Co na to Metro Warszawskie? – Przetarg został przeprowadzony wzorowo. Potwierdzili to eksperci, odrzucając wszystkie protesty – mówi rzecznik metra Krzysztof Malawko. – Wątpliwości dotyczą oferty zwycięzców, a nie samego przetargu.Budowa centralnego odcinka metra ma ruszyć w lipcu 2010 roku i potrwa trzy lata.

29 maja 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

Departament propozycji: p ...

Kolejna np. piąta linia metra, powinna być poprowadzona Alejami Krakowskimi, ulicą Grójecką, Alejami Jerozolimskimi do Ronda Waszyngtona, dalej Alejami Jerzego Waszyngtona do Ronda Wiatraczn ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.