Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Mostostal: grozi nam komunikacyjna gehenna

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Mostostalu oficjalnie zapowiedzieli złożenie protestu w sprawie wyników przetargu na II linię metra. Tym samym potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia.

Powodem zaskarżenia są wg Mostostalu błędy proceduralne. - Oferta wybranego konsorcjum posiada błędy formalno-prawne. Dotyczą one m.in. udokumentowania przez tego wykonawcę jego sytuacji finansowej. Ponadto w ofercie są pełnomocnictwa dla osób, które nie powinny ich posiadać - powiedziała rzeczniczka prasowa Mostostalu Warszawa Agnieszka Kuźma-Filipek.

Jednak najpotężniejszym argumentem przeciwko konsorcjum Astaldi i Gulermak jest rzekome niedoszacowanie oferty, co grozi wstrzymaniem budowy w trakcie, a co za tym idzie, komunikacyjną zapaścią i paraliżem miasta.

Prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz odrzuca argumenty Mostostalu i zapewnia, że włosko-turecka oferta nie odbiega cenowo od innych realizowanych w Europie.

Wynik przetargu oficjalnie rozstrzygnięto w ubiegłym tygodniu. Wtedy Metro Warszawskie ogłosiło, że budowę drugiej linii metra wygrało konsorcjum włoskiego koncernu Astaldi, tureckiego Gulermak i polskiego PBDiM Mińsk Mazowiecki z najniższą ofertą 4 mld 117 mln zł.
Mostostal Warszawa zaproponował w tym przetargu za drugą linię 4 mld 970 mln zł.

Na składanie protestów oferenci odrzuceni przez komisję przetargową mają czas do piątku. Po ich ewentualnym odrzuceniu przez Metro Warszawskie można blokować przetarg w Urzędzie Zamówień Publicznych i sądzie. Teoretycznie nie dłużej niż 95 dni, ale terminy nie są często dotrzymywane.

W 2008 r. Mostostal Warszawa złożył najkorzystniejszą spośród astronomicznych ofert w pierwszym przetargu, który został unieważniony. Było to prawie 6 mld zł, czyli dwa razy więcej niż przewidywał miejski kosztorys.

Druga linia pod Świętokrzyską, Wisłą i Targową ma być gotowa w 2013 roku.

05 maja 2009
Komentarzy: 2
MaRcin @ 06.05.2009 13:47
Chłopaki i Dziewczyny z Mostostalu! Nie poddawajcie się! Kopanie II linii pewnie słusznie Wam się należy. Nie mnie, skromnemu Misiaczkowi, to oceniać. Chciałbym tylko wiedzieć, co sprawiło, że reprezentowane przez was konsorcjum obniżyło nagle cenę realizacji inwestycji o ładny miliard złotych. Czy jesteście pewni, że zmieścilibyście się w 5 mld PLN?
Compania @ 24.09.2012 17:03
A pelasignly rational answer. Good to hear from you.
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.