Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Są pieniądze na II linię metra

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła w piątek na konferencji prasowej, że dodatkowe środki (400 mln zł) pochodzą z oszczędności z przetargów, w tym m.in. z przetargu na Most Północny. Zwiększone też zostanie dofinansowanie ze środków unijnych.

- Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zgodził się na zmiany na liście projektów, które mają zagwarantowane dofinansowanie unijne. Na centralny odcinek obecnie zapisane jest 1,2 miliarda złotych, a spodziewamy się, że ostateczne dofinansowanie będzie większe niż 50 procent. Jednym słowem mamy na inwestycję 4 mld 389 mln zł - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Rada Warszawy 28 kwietnia ma zdecydować o zabezpieczeniu środków finansowych na budowę odcinka II linii metra - od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Jeśli tak się stanie, możliwe będzie rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie (najpóźniej 95 dni po tym, bo tyle może potrwać rozpatrywanie ewentualnych skarg) z wybranym wykonawcą umowy na projekt i budowę metra.

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz mówił, że harmonogram prac zakłada, że prace budowlane ruszą w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Wcześniej wykonany zostanie projekt. Zakończenie budowy przewidziane jest na 2013 r.

Do przetargu na projekt i budowę drugiej linii metra zgłosiło się pięć międzynarodowych konsorcjów, najtańsza oferta opiewała na kwotę ok. 4,1 mld zł, a to niemal pół miliarda więcej, niż wcześniej zakładało miasto.

19 kwietnia 2009
Komentarzy: 1
Deluma @ 09.09.2013 17:37
Mirek2 Just a sidenote: I'd rcenmmeod using LibreOffice (a fork of OpenOffice.org/Apache OpenOffice with a more FOSS-friendly license), as it's significantly more up-to-date and has a larger community behind it.
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.