Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Warszawskie metro znowu otrzymało nagrody

Drugi rok z rzędu Metro zdobyło międzynarodowe nagrody. Tym razem m.in. za proekologiczną postawę.

Nagrody przyznano w czasie konferencji Metrorail w Londynie. Po zeszłorocznych laurach dla najlepszej stacji metra (Plac Wilsona ) i najlepszego maszynisty tym razem warszawska spółka otrzymała dwie główne nagrody - za • zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska i za • najlepszy program utrzymania, czyli m.in. za bieżące remonty i konserwacje. Według rzecznika Metra Krzysztofa Malawki to pierwsze trofeum zostało przyznane m.in. za dbanie o zieleń w czasie budowy linii na Bielanach, gdzie wycięto znacznie mniej drzew, niż zakładano, i dosadzono wiele nowych. Metro Warszawskie ma także stosować nowoczesne metody tłumienia drgań. - W tej kategorii pokonaliśmy bardzo ekologiczne miasto, jakim jest kanadyjskie Calgary - chwali się rzecznik Malawko.

Nagrody przyznawali dziennikarze i specjaliści zajmujący się metrem. Władze warszawskiego Metra mają nadzieję, że przyznanie tych nagród zatrze niedobre wrażenie po dość groźnej awarii, do której doszło w marcu. W czasie jazdy między stacjami Imielin i Stokłosy w jednym z pociągów na chwilę otworzyły się drzwi . Na szczęście w składzie nie było zbyt dużo osób. Metro powołało komisję, która ma wyjaśnić przyczyny tej awarii.

06 kwietnia 2009
Komentarzy: 1
MaRcin @ 08.04.2009 13:48
Miejmy nadzieję, że w tunelach Warszawskiego Metra schronienia nie znajdą nietoperze: gacki i inne mroczki. Te pożyteczne i inteligentne, choć niezbyt lubiane ssaki mogą wyniuchać "ekologiczność" naszej kochanej kolejki podziemnej i masowo sprowadzić się z piwnic i innych fortyfikacji do metra. A wiadomo, chcąc zapewnić należyte warunki bytowania naszym latającym przyjaciołom, należałoby wyłączyć z ruchu część I linii... Paradoksalnie, byłby to duży problem i zarazem zaszczyt dla naszego Ekometra!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.