Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Rekord na stacji Młociny

Blisko 17 tys. osób skorzystało we Wszystkich Świętych ze stacji metra Młociny. W dzień powszedni pojawia się na niej ok. 9 tys. osób. Skąd taki tłok w sobotę? Pasażerowie jeździli stąd autobusami linii C09, C42 i C56 na cmentarz Północny.

Młociny były w sobotę najbardziej obleganą stacją całej linii. Dla porównania: z drugiej najbardziej popularnej tego dnia stacji Ratusz skorzystało 16,4 tys. pasażerów, a z trzeciej – Centrum – 15,6 tys. Na drugim biegunie była stacja Stare Bielany, na którą przez cały dzień weszło tylko 2,2 tys. osób.

1 i 2 listopada komunikacja została postawiona w stan podwyższonej gotowości. Zarząd Transportu Miejskiego skierował na trasy 1,3 tys. autobusów, w tym 500 na liniach cmentarnych. W te dni podróżowało ponad 800 tys. osób, czyli więcej niż ratusz spodziewa się w czasie Euro 2012.

04 listopada 2008
Komentarzy: 3
MaRcin @ 05.11.2008 12:41
W tym miejscu należy wyrazić żal, że ostatnim przystankiem metra jest stacja Młociny, a nie stacja Cmentarz Północny. Pomimo wzorowej organizacji komunikacji miejskiej kilkunastominutowa podróż przepełnionym autobusem z Młocin do Bramy Głównej nie należała do szczególnie przyjemnych. Przecież pociągi mogłyby za stacją Młociny wyjeżdżać z tunelu i zmierzać spokojnie po powierzchni na Wólkę Węglową. A tak, na stacji Młociny nie mają one drogi ewakuacyjnej... Ale jak to mówią, już po ptokach.
emil @ 24.12.2008 18:13
może metro warszawskie nie chce brudzić na powierzchni taboru?
Auth @ 21.07.2012 09:07
Hi there very cool website!! Man .. Beautiful .. Wonderful .. I will boaomkrk your blog and take the feeds additionally…I'm satisfied to search out a lot of helpful information right here in the put up, we need work out extra techniques in this regard, thank you for sharing.
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

Departament propozycji: p ...

Kolejna np. piąta linia metra, powinna być poprowadzona Alejami Krakowskimi, ulicą Grójecką, Alejami Jerozolimskimi do Ronda Waszyngtona, dalej Alejami Jerzego Waszyngtona do Ronda Wiatraczn ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.