Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Akcja „Trzymaj się prawej strony"

Od czwartku 25 marca przy wszystkich rodzajach schodów Metra Warszawskiego pojawiły się nowe naklejki informacyjne. Piktogramy przedstawiają proponowany sposób korzystania ze schodów. Przesłanie brzmi: na schodach trzymajmy się prawej strony.

Codziennie z warszawskiego metra korzysta ponad 500 tysięcy pasażerów.

Akcja „Trzymaj się prawej strony” jest odpowiedzią na postulaty pasażerów podziemnej kolei, którzy zwrócili nam uwagę na częsty brak możliwości swobodnego przejścia po schodach. Chcemy pokazać Warszawiakom, że dzięki stosowaniu się do prostych zasad można ułatwić i usprawnić poruszanie się na schodach.

Na schodach ruchomych stójmy po prawej stronie, zaś lewą pozostawmy tym, którzy bardziej się spieszą.
Na schodach stałych, by usprawnić poruszanie się po nich, stosujmy również zasadę ruchu prawostronnego.
Akcja „Trzymaj się prawej strony” jest propozycją, która zwiększy komfort i bezpieczeństwo podróży. Takie rozwiązania od lat stosowane są w innych krajach. Na przykład w Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych zasada trzymania się prawej strony została wpisane w ogólne zalecenia dla pasażerów korzystających z metra.

Nasze działanie wpisuje się w szereg inicjatyw mających na celu stworzenie jeszcze lepszych warunków korzystania z metra. Poprzednio, dzięki współpracy z pasażerami, skrócony został czas postoju pociągów na stacjach. Działania te traktujemy jako promowanie wzajemnie życzliwych zachowań pasażerów, podobnie jak rozpoczynająca się w najbliższym czasie kampania edukacyjna pod hasłem „Odmienny stan – odmienne traktowanie” dotycząca zachowań wobec kobiet w ciąży.

W nasze działania bezinteresownie włączyły się firmy Stroer i AMS, które na swoich ekranach na stacjach i w pociągach także będą przekazywać informacje o akcji.

25 marca 2010
Komentarzy: 1
Manveru1986 @ 30.03.2010 09:02
Schody ruchome są do wjeżdzania a nie do wchodzenia. Niejednokrotnie jest bardzo ciasno a ci którym sie "spieszy" jeszcze sie rozpychają!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.