Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Polowanie na słowa

Poetycka gra miejska „Polowanie na słowa” ma na celu zainteresowanie uczestników poezją, głównie współczesną poezję europejską prezentowaną w ramach projektu „Wiersze w Metrze”, a także umożliwienie im spędzenia czasu w sposób niepowtarzalny. Gra odbędzie się w dniu 26 września br. (sobota) o godz. 16.00 w warszawskim metrze. To pierwsza gra miejska odbywająca się w tym miejscu. Uczestnicy chcący wziąć w niej udział powinni uprzednio zarejestrować się. Gra odbędzie się w – do wyboru graczy – języku polskim lub języku angielskim. Regulamin oraz szczegóły rejestracji dostępne są na stronie: wierszewmetrze.eu sekcja Gra Poetycka. Zapraszamy do udziału! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Gra „Polowanie na słowa” odbywa się w ramach projektu „Wiersze w Metrze”, którego druga edycja odbywa się od 15 września do 11 października br. Celem projektu jest popularyzacja współczesnej poezji europejskiej. W inicjatywie bierze udział piętnaście instytutów kultury i ambasad oraz liczni partnerzy. Inspiracją dla Wierszy w Metrze były podobne projekty zorganizowane w Dublinie, Paryżu, Nowym Jorku, Barcelonie, Sztokholmie, Stuttgarcie i Moskwie, a przede wszystkim zainicjowany w 1986 roku projekt Poems on the Underground, który odbywa się cyklicznie w Londynie.

Głównym celem Wierszy w Metrze jest popularyzacja współczesnej poezji europejskiej poprzez jej prezentację w przestrzeni miejskiej, przede wszystkim w stołecznym metrze. Oprócz wierszy prezentowanych w wagonikach i na stacjach metra, w ramach projektu odbywają się happeningi, wystawy, konkurs Haiku dla Warszawy, poetycka gra miejska (26.09) oraz V Spoke’n’Word Festival połączony z warsztatami slamowymi (10.10). Tegoroczna edycja związana jest z tematem miasta i migracji.Najważniejsze przedsięwzięcia związane z projektem odbędą się w centrum Warszawy (metro, Centrum Sztuki Współczesnej, klub Powiększenie, etc.).

Dalsze informacje znajdują się na stronie: wierszewmetrze.eu

Patron Merytoryczny:
Instytut Książki

Organizacja:
Fundacja Cultus

Współorganizacja:
Stowarzyszenie Pociąg do Sztuki

Współpraca:
Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury, EUNIC: Instituto Camões, British Council, Rumuński Instytut Kultury, Instytut Goethego w Warszawie, Szwajcarska Fundacja dla Kultury – ProHelvetia, Ambasada Grecji, Instytut Słowacki, Ambasada Belgii – Przedstawicielstwo Flandrii, Instituto Cervantes - Hiszpański Ośrodek Kultury, Ambasada Królestwa Norwegii, Ambasada Królestwa Szwecji, Duński Instytut Kultury, Ambasada Irlandii.

Partnerzy:
Biuro Kultury m.st. Warszawy, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Sztuki Współczesnej KinoLab, klub Powiększenie, Stołeczne Metro, Zarząd Transportu Miejskiego.

Patroni medialni:
Ströer Infoscreen, TOK FM, TVN Warszawa, Gazeta Wyborcza, Metro.

Sponsorzy:
Sony, Demart

Projekt objęty jest Honorowym Patronatem Prezydent m.st. Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz.

23 września 2009
Komentarzy: 2
Cab @ 24.09.2012 04:58
But even one-way posting of dirtbelaeions (or even just her own reflections on the case) could affect the outcome. She could feel she had committed publicly to a particular result, and then felt obliged to stick with it even if that meant ignoring new evidence or arguments that might have swayed her in the absence of those public statements.
Marco @ 22.10.2012 21:26
Take the bus down 95. West to Ridgeland. I think you can take CTA to 95 and then switch to wertesb pace, but you can still use the passage of the CTA in a Pace bus. Durin will not peak hours (between Avenues 15:00 and 18:00), since it has been stuck on 95 th Street, and you can take an hour or more. If you have to go between those times we Avenues 99th Street west to the West then get to west and take 95. . . . But I'm not sure how the buses run by the 99th (if they do it all ') Good luck. It is certain
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.