Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Jastrząb Mietek będzie wymiatał w metrze

Władze kolejki sprowadziły go po to, żeby wypłoszył gołębie zanieczyszczające stacje.

Dotychczasowe próby odstraszania gołębi nie powiodły się. Na stacji Służew zainstalowano nawet sygnał dźwiękowy, ale ptaki wcale się go nie przestraszyły. Za to denerwuje ludzi. Teraz w Metrze Warszawskim liczą na jastrzębia imieniem Mietek. Ma płoszyć gołębie na stacjach, gdzie jest ich najwięcej. To przystanki Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew, Politechnika i Marymont.

Jastrząb będzie codziennie przyjeżdżał z Ostrowi Maz., a między stacjami ma podróżować metrem. Oczywiście z opiekunem. - Płoszenie ptaków potrwa kilka dni - mówi Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego. Liczy, że drapieżnik skutecznie wystraszy gołębie. Podczas pierwszych prób ptaki uciekały. Ważne jest jednak, żeby nie chciały wracać na stacje.

Miejsca, w których przebywały gołębie, mają być oczyszczone i pokryte specjalnym żelem. Pracownicy metra zamontują też nowe siatki zabezpieczające. Być może na stacjach pojawią się też lasery, które mają emitować nieprzyjemne dla ptaków światło. Wyłączony zostanie za to system dźwiękowy, który miał odstraszać gołębie.

Metro będzie musiało też przekonać mieszkańców okolic stacji, żeby przestali dokarmiać ptaki. To właśnie dlatego polubiły te miejsca.

13 września 2009
Komentarzy: 1
Raja @ 09.09.2013 12:42
Thinking like that is really imssirpeve
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.