Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Metro walczy z gołębiami - pomoże jastrząb

Nie pomogła broń soniczna, były w planach lasery, ale zdecydowano się jednak na odsiecz z powietrza - to nie opis zbrojnego konfliktu a wojny prowadzonej w Warszawie przez zarządców metra. Cel - wygonić ze stacji gołębie.

Od ponad roku, mimo użycia nowoczesnych technologii, urzędnicy przegrywali, a ptaki nic nie robiły sobie z kolejnych zabezpieczeń. Przyzwyczaiły się nawet do systemu odstraszających dźwięków. Teraz nadchodzi odsiecz - jastrząb Mieczysław, który ma przez najbliższe dni płoszyć gołębie. Jak mówi jego opiekun Piotr Zadworny - to ptak pracujący i żadnej pracy się nie boi - nawet pod ziemią.

Pomysł na zaangażowanie drapieżnego ptaka podsunął zarządcom metra dyrektor warszawskiego ZOO. Jastrząb Mietek ma pracować zgodnie z zasadami BHP i dostanie zmiennika. Obowiązki płoszyciela dzieli z nim jego starsza siostra Draka. Pomoc jastrzębi oznacza koniec systemu dźwiękowego, który choć z gołębiami nie wygrał, skutecznie uprzykrzał życie pasażerom na jednej ze stacji metra i mieszkańcom okolicy.

10 września 2009
Komentarzy: 2
Bota @ 24.09.2012 10:02
I picked this harsens up for an installation on a 2003 Ford F-150. It was easy to install but the instructions do have the dimmer wire labeled as Orange/White when it was Orange/Black on this harsens. Most people will not use that wire anyway; the orange wire in the harsens labeled illumination is the one most people will use. For most aftermarket stereos it's just a matter of matching the wires on this harsens to the same color wires on your stereo's harsens. It can't get much easier than that The Good: Easy to install Good quality Price The Bad: One mislabeled wire in the instructions
Leslie @ 22.10.2012 09:09
lbf: If that last part is true, Chris is not only an idiot but an egotistical ass at that. He doesn't devesre to lead a 2 person lemonade stand if he can't manage a professional balance of security and common sense. He is unfit to be a solution oriented chairman.
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.