Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Wygodniej na przystanek przy Metrze Marymont

Nie tylko przez schody i podziemny korytarz, ale też wygodniejszym przejściem na powierzchni pasażerowie dotrą do przystanków tramwajowych przy stacji metra Marymont.

Wytyczenie skrótu od strony parku Kaskada do końca września zapowiadają Tramwaje Warszawskie. Teraz wielu pasażerów korzysta z nielegalnego przejścia po wąskim chodniku na skraju ul. Gdańskiej. W ten sposób przyspieszają sobie drogę do przystanku, z którego tramwaje 17 i 36 odjeżdżają w stronę centrum. Nie chce im się schodzić pod ziemię, by po kilkunastu metrach wdrapywać się z powrotem. Dla niepełnosprawnych i rodziców z wózkami dziecięcymi bardzo długo barierą był też brak wind.

Wytyczenie bezpiecznego dojścia na powierzchni jest w planach od dawna. Już wiele miesięcy temu zainstalowano maszty pod sygnalizację świetlną. Na tym jednak prace utknęły. - Tam, gdzie będzie przejście, teraz zatrzymuje się czoło tramwaju. Na pasy zwyczajnie nie ma miejsca. Trzeba przedłużyć perony. Tramwaje Warszawskie podpisały już z nami porozumienie w tej sprawie - mówi Urszula Nelken z biura prasowego Zarządu Dróg Miejskich.

- Ale jeszcze się tym nie zajęliśmy, bo inny wydział ZDM poprosił nas o nowy, tymczasowy projekt organizacji ruchu na skrzyżowaniu koło Hali Marymonckiej - usłyszeliśmy od rzecznika prasowego Tramwajów Warszawskich Michała Powałki. - To musiało potrwać, ale teraz zajmiemy się już tymi peronami. Przebudujemy je w tym lub w następnym tygodniu. Wtedy przejście będzie już prawie gotowe - wystarczy zdjąć część ogrodzenia i namalować pasy.

09 września 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.