Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Od teraz bilet kolejowy bilet także z automatu

Pasażerowie na Dworcu Centralnym mogą kupować bilety nie tylko w kasach. Wczoraj uruchomiono tam pierwsze cztery biletowe automaty.

Stanęły obok siebie w hali głównej przy Centrum Obsługi Klienta PKP Intercity. Mają rozładować kolejki i zmniejszyć czas oczekiwania na zakup biletu. Są monitorowane, co ma zapewnić bezpieczeństwo pasażerom.

Na razie można w nich kupować tylko bilety na pociągi z miejscami objętymi rezerwacją i najwyżej z dwudniowym wyprzedzeniem.

Kupowanie biletu jest proste dzięki dokładnym instrukcjom, które wyświetlają się na monitorze. Najpierw zaznaczamy stację wyjazdu (na razie tu nie mamy wyboru, możemy kupować bilety tylko na wyjazd z Centralnego) i miejsce przyjazdu, datę i godzinę. Później klasę pociągu, rodzaj biletu i miejsce. Płacimy kartą, tak jak przy transakcji w bankomacie - wbijamy kod PIN i czekamy na potwierdzenie. Następnie odbieramy bilet.

Marcin Krogulec, dyrektor Biura Teleinformatyki PKP Intercity, poleca automaty pasażerom, którzy się spieszą i chcą ruszyć w podróż tuż po zakupie biletu. Dyrektor nie wyklucza, że kiedyś będzie można też kupić bilety na odjazd z innej stacji.

PKP Intercity zamierza postawić kolejne automaty na innych warszawskich dworcach i umożliwić w nich płacenie także gotówką i dołożenie menu w językach obcych.

Dlaczego automaty nie mają tych funkcji już teraz?

- To na razie program pilotażowy, sprawdzamy, czy jest zapotrzebowanie na takie automaty - wyjaśnia Krogulec. - W praktyce okaże się, czego brakuje. To klienci ustalą profil automatów.

Wczoraj, choć oficjalne uruchomienie biletomatów zaplanowano na godz. 13, już wcześniej można było z nich skorzystać. Początkowo nie było zbyt wielu chętnych, ale wielu podróżnych z zaciekawieniem oglądało nowe urządzenia. Pierwsi kupujący byli z automatów zadowoleni.

07 września 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.