Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Bliżej jednolitego schematu tras dla pociągów i metra

Oznakowanie tras metra, SKM oraz pociągów Kolei Mazowieckich zostanie ujednolicone. ZTM zamierza rozważyć schemat przygotowany przez Zielonych. Ponad 200 pociągów Kolei Mazowieckich przejeżdża codziennie przez stolicę. Jednak warszawiacy rzadko nimi jeżdżą. Według Zielonych, dzieje się tak dlatego, że pasażerowie nie orientują się, jakim pociągiem można dojechać do konkretnej stacji w różnych dzielnicach.

Dlatego ekolodzy opracowali czytelny schemat graficzny, który byłby umieszczany na stacjach, w pociągach czy na ulotkach informacyjnych. Poszczególnym pociągom zostały nadane numery, a trasy metra i kolei mają swoje kolory.

Projekt przesłany m.in. do ZTM i Kolei Mazowieckich spotkał się z zainteresowaniem.
– Nie wszystkie propozycje są dobre, ale warto je rozważyć. Dlatego chcemy zaprosić pomysłodawców, by przedyskutować ich projekty – mówi Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich. W podobnym tonie wyraża się Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Wszystko więc wskazuje na to, że informacje dla pasażerów będą bardziej czytelne.

– Mój schemat nie jest idealny i wymaga dopracowania – mówi Mikołaj Tomaczak, który opracował projekt nowej informacji. – Na pewno uda się wypracować przyjazne pasażerom rozwiązania.

21 marca 2009
Komentarzy: 2
Tomasz @ 21.03.2009 13:40
Wreszcie!!! Co to był za problem przy tak małej ilości połączeń?
Debby @ 12.01.2013 10:51
Proszę zwrf3cić uwagę, że nikt z "możnych" tego świata nie odnosi się do potwsałych wątpliwości wokf3ł tego procesu nazwanych "ClimateGate". Przywf3dcy zachowują arogancko i bezczelnie na zasadzie "psy szczekają, karawana jedzie dalej".W szczycie wydarzeń z "wyciekiem" coś tam w ONZ-cie i w IPCC obiecano wyjaśnić, szefa CRU(Climatic Research Unit) odsunięto od kierowania Instytutem, a na zakończeniu Szczytu bełkoczą o potrzebie ograniczenia temperatury o 2 stopnie, potwierdzając, że w d.... mają jakieś tam wyjaśnienia, przekręt należy kontynuować, może tylko zmienić taktykę(zupełnie tak samo jak postępowano z TL- nie dziwota, toż to ci sami aktorzy-grandziarze występowali w obu spektaklach).Pytanie, czy reszta państw może zaufać mocarstwom, ma tylko jedną odpowiedź- nie nie może. Mocarstwa nie kierują się wyimaginowanym "dobrem wspf3lnym świata", ale własnymi interesami i sprzeczności tych interesf3w są nadzieją dla świata.Pytania o realizację protokołu z Kioto, jakie kierowały niektf3re z państw(np.Wenezuela)do czołf3wki państw Zachodu i reakcja tych państw(olewanie ustaleń z Kioto)jest probierzem ich intencji. Nie łudźmy się, że bogaci oddadzą choć centa gdy to nie będzie w ich interesie(wieloznacznie rozumianym), a troska o los biedakf3w widoczna jest w protekcjonistycznej polityce Zachodu wobec np. Afryki.
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.