Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Metrowe tenisówki na ścianie metra Marymont

Buty ze złością zgniatają puszkę, obok jeden trampek nerwowo przygniata drugi, następne splatają się w miłosnym uścisku. To, co zwykle kilkanaście centymetrów nad ziemią i na co nie zwracamy uwagi, rozrosło się do 35 m długości i 3,5 m wysokości. Szare ściany stacji metra Marymont rozjaśniły intensywnie pomarańczowe trampki, tlący się jeszcze papieros oraz różowa guma do żucia, przyklejona do fioletowych tenisówek, z nabazgranym krzywo wyznaniem miłosnym.

Tak wygląda odsłonięty wczoraj, kolorowy mural pt. "Makro przestrzeń" - zwycięski projekt konkursu, organizowanego przez Galerię A19. - Zaletą tego obrazu jest przede wszystkim inność - prezentuje mały wycinek naszej codzienności w makro skali - chwali obraz Jowita Kiepas-Szaniawska z galerii, organizatorka konkursu.

Autorem zwycięskiego projektu jest student II roku ASP z Krakowa Mateusz Lenart. Szkic muralu rozrysowywał na papierze, potem przenosił kolejne elementy do komputera. Każdy szczegół musiał odmierzać na oko, aby dobrze wyglądał w 10 razy większym formacie. W końcu, jako wydruk poligraficzny, obraz zawisł na ścianie stacji metra. - Starałem się uchwycić rzeczy, których na co dzień nie zauważamy. Na ulicy wszyscy budują mury wokół siebie, a jednocześnie każdy podświadomie chciałby taki mur wokół drugiej osoby rozbić. W socjologii to zjawisko znane jest jako "uprzejma nieuwaga" - kiedy patrzymy na kogoś, ten ktoś opuszcza wzrok. Tutaj nic takiego nie wystąpi - możemy do woli obserwować i oceniać postaci na muralu - mówi Mateusz Lenart.

Ściana stacji metra Marymont została przyozdobiona już po raz czwarty. Mural pozostanie tam przez trzy miesiące. Potem zastąpi go kolejna praca wyłoniona w konkursie. Projekty do następnej edycji można nadsyłać do 30.04. Dotychczasowe obrazy oraz informacje o konkursie dostępne są na stronie www.19a.eu.

13 marca 2009
Skomentuj jako pierwszy!
Odpowiedz
Imię (wymagane)

Security Image

Wpisz tekst z obrazka (wymagane)
| Wykasuj dane

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.