Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Wybierz kategorię nagrań: na stacji, w pociągu, pozostałe

Nagrał Witold Urbanowicz

P23

Kategoria: nagrania w pociągu

Odjazd składu alstomowskiego ze stacji Kabaty. (P23)

P22

Kategoria: nagrania w pociągu

Sygnał alarmowy nadany w składzie alstomowskim (P22) w 60-tą rocznicę godziny "W" (17:00) - Ratusz (17:00).

P21

Kategoria: nagrania w pociągu

Specjalny komunikat nagrany przez Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Warszawy z okazji 60-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. "NASTĘPNA STACJA RATUSZ. POWSTANIE WARSZAWSKIE - PAMIĘTAJMY" (P21) - Dworzec Gdański.

P20

Kategoria: nagrania w pociągu

Sygnał "Baczność" (P20) nadany z kolei w składzie rosyjskim wjeżdżającym na tor drugi (odstawianie pociągu w międzyszczycie).

P19

Kategoria: nagrania w pociągu

23 VI '04 r.
Sygnał "Baczność" (P19) nadany w składzie alstomowskim wjeżdżającym na tor drugi (odstawianie pociągu w międzyszczycie).

P17 - P18

Kategoria: nagrania w pociągu

Komunikaty "dziecięce" z okazji dnia dziecka w praktyce: "NASTĘPNA STACJA METRO RATUSZ" (P17). Odjazd ze stacji Dworzec Gdański składu alstomowskiego po nadaniu sygnału dźwiękowego ("Baczność"). Następny komunikat pochodzi ze składu rosyjskiego ze stacji Dworzec Gdański: "METRO JUŻ DALEJ NIE JEDZIE. PROSZĘ WYSIADAĆ!" (P18).

P16

Kategoria: nagrania w pociągu

Przejazd pociągiem rosyjskim pomiędzy stacjami Ratusz i Dworzec Gdański (P16). Słychać tarcie kół, sygnał dźwiękowy ("Baczność").

P15

Kategoria: nagrania w pociągu

Komunikat w rosyjskim składzie metra przed stacją Dworzec Gdański. "Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH, NASTĄPI CHWILOWY POSTÓJ POCIĄGU" (P15)

D01 - D16

Kategoria: nagrania w pociągu

Z okazji Dnia Dziecka w wagonach metra zamiast głosu pana Ksawerego Jasieńskiego zapowiadającego kolejne stacje, słyszeliśmy głosy najmłodszych mieszkańców stolicy. Komunikaty nadawane przez dzieci pojawiły się na jeden dzień 1 VI 2004 r. Nagrania ułożone są w kolejności występowania stacji, zaczynając od Kabat i jadąc w stronę Młocin, tak więc "NASTĘPNA STACJA KABATY" (D01), "NASTEPNA STACJA NATOLIN" (D02) itd. aż do "NASTĘPNA STACJA DWORZEC GDAŃSKI (D15). Dodatkowy komunikat to "METRO JUŻ ŻADNE NIE JEDZIE, PROSZĘ WYSIADAĆ" (D16).

W Gazecie Wyborczej tak napisano o niecodziennych komunikatach:
"Znanemu lektorowi Ksaweremu Jasieńskiemu, który zapowiada stacje w metrze, wyrosła konkurencja - nazwy przystanków mają ogłaszać dzieci. Na taki pomysł świętowania Dnia Dziecka wspólnie z mężem wpadła jedna z wychowawczyń prywatnego przedszkola Lauder Morasha. - Nagraliśmy głosy trzy- i czterolatków. Brzmi to świetnie! - mówi Marta Piegat-Kaczmarczyk. - Ze swoimi wadami wymowy dzieci wypadły bardzo śmiesznie. Pomysł przypadł do gustu pracownikom Metra. Sami dograli jeszcze głosy innych dzieci.

- Rzeczywiście, wyszło to kapitalnie - potwierdza rzecznik Metra Warszawskiego Michał Wrzosek. - 1 czerwca przez cały dzień dzieci będą zapowiadały stacje i przekazywały inne komunikaty, m.in. o końcu trasy.

Dodaje, że Metro przygotowuje też inne atrakcje na Dzień Dziecka. - Na stacji Wilanowska zostanie otwarta wystawa. Dzieci z przedszkoli wzdłuż planowanej drugiej linii metra narysowały, jak ją sobie wyobrażają. Być może przygotujemy jeszcze jakieś niespodzianki - zapowiada Michał Wrzosek."

Gazeta Wyborcza

Nowsze 1 2 Starsze

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.