Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Wybierz kategorię nagrań: na stacji, w pociągu, pozostałe

Nagrał Witold Urbanowicz

I19 - I20

Kategoria: nagrania pozostałe (inne)

"POCIĄG POŚPIESZNY Z ŁODZI FABRYCZNEJ DO WARSZAWY WSCHODNIEJ, PLANOWY PRZYJAZD POCIĄGU GODZINA 14:25, PRZYBĘDZIE Z OPÓŹNIENIEM Z OKOŁO PIĘĆDZIESIĘCIU MINUT. POCIĄG POŚPIESZNY Z ŁODZI FABRYCZNEJ DO WARSZAWY WSCHODNIEJ, PLANOWY PRZYJAZD POCIĄGU GODZINA 14:25, PRZYBĘDZIE Z OPÓŹNIENIEM Z OKOŁO PIĘĆDZIESIĘCIU MINUT. OPÓŹNIENIE POCIĄGU MOŻE ULEC ZMIANIE. ZA OPÓŹNIENIE OSOBY OCZEKUJĄCE PRZEPRASZAMY" (I19) - dw. PKP Warszawa Centralna.
"POCIĄG EKSPRESOWY HEWELIUSZ Z WARSZAWY ZACHODNIEJ DO GDYNI Z POWODU SKOMUNIKOWANIA POCIĄGÓW ODJEDZIE Z 15-MINUTOWYM OPÓŹNIENIEM. POCIĄG EKSPRESOWY HEWELIUSZ Z WARSZAWY ZACHODNIEJ DO GDYNI Z POWODU SKOMUNIKOWANIA POCIĄGÓW ODJEDZIE Z 15-MINUTOWYM OPÓŹNIENIEM. O ODJEŹDZIE POCIĄGU ZOSTANIE PODANY KOMUNIKAT" + "POCIĄG POŚPIESZNY WIENIAWSKI Z LUBLINA DO BYDGOSZCZY PRZEZ ŁOWICZ, KUTNO, WŁOCŁAWEK, ALEKSANDRÓW KUJAWSKI, TORUŃ ODJEDZIE Z TORU 4 PRZY PERONIE 3. POCIĄG POŚPIESZNY WIENIAWSKI Z LUBLINA DO BYDGOSZCZY ODJEDZIE Z TORU 4 PRZY PERONIE 3. ŻYCZYMY PAŃSTWU PRZYJEMNEJ PODRÓŻY" (I20) - dw. PKP Warszawa Centralna.

I18

Kategoria: nagrania pozostałe (inne)

Weekendowe roboty torowe spowodowały zmiany w kursowaniu pociągów WKD.
"[UWAGA] NAJBLIŻSZY POCIĄG ODJEDZIE O GODZINIE 12:50 DO GRODZISKA. PODRÓŻNI UDAJĄCY SIĘ DO MILANÓWKA PROSZENI SĄ O DOJAZD DO STACJI PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA" (I18) - dw. WKD Warszawa Śródmieście.

I14 - I17

Kategoria: nagrania pozostałe (inne)

"[...] POCIĄG WAHADŁOWY Z WARSZAWY ŚRÓDMIEŚCIE DO WARSZAWY WSCHODNIEJ STOI NA TORZE PRZY PERONIE PIERWSZYM. PLANOWY ODJAZD POCIĄGU O GODZINIE 10:08" (I14) - dw. PKP Warszawa Śródmieście.
"[...] POCIĄG WAHADŁOWY Z WARSZAWY ŚRÓDMIEŚCIE DO WARSZAWY WSCHODNIEJ ODJEDZIE Z TORU PRZY PERONIE PIERWSZYM" (I15) - dw. PKP Warszawa Śródmieście. "[...] NAJBLIŻSZY POCIĄG WAHADŁOWY Z WARSZAWY ŚRÓDMIEŚCIE DO WARSZAWY WSCHODNIEJ ODJEDZIE O GODZINIE 10:42" (I16) - dw. PKP Warszawa Śródmieście.
"[...] POCIĄG WAHADŁOWY Z WARSZAWY OCHOTY DO WARSZAWY ZADNIEJ ODJEDZIE O GODZINIE 10:38. POCIĄG WAHADŁOWY Z WARSZAWY OCHOTA DO WARSZAWY ZADNIEJ ODJEDZIE O GODZINIE 10:38" (I17) - dw. PKP Warszawa Ochota.

I05 - I13

Kategoria: nagrania pozostałe (inne)

Remont wiaduktu na ul. Żelaznej spowodował zawieszenie ruchu pociągów osobowych pomiędzy stacjami Warszawa Ochota i PKP Warszawa Śródmieście w dniach 28. - 31.08. W związku z tym nagrano specjalne komunikaty na dworcu Warszawa Śródmieście.

"UWAGA PODRÓŻNI. W DNIACH OD 28-GO DO 31-GO SIERPNIA BIEŻĄCEGO ROKU ZOSTAJE WYŁĄCZONY Z RUCHU ODCINEK TORÓW PODMIEJSKICH MIĘDZY PRZYSTANKIEM WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE A PRZYSTANKIEM WARSZAWA OCHOTA. W ZWIĄZKU Z TYM, POCIĄGI PODMIEJSKIE DO I Z RADOMIA KURSUJĄ PRZEZ STACJĘ WARSZAWA CENTRALNA Z POMINIĘCIEM PRZYSTANKÓW WARSZAWA OCHOTA, ŚRÓDMIEŚCIE, POWIŚLE, STADION. NATOMIAST POCIĄGI PODMIEJSKIE W I Z KIERUNKU OTWOCKA, PILAWY, DĘBLINA, MIŃSKA MAZOWIECKIEGO, SIEDLEC, TERESPOLA, WOŁOMINA I TŁUSZCZA ROZPOCZYNAJĄ I KOŃCZĄ BIEG NA STACJI WARSZAWA WSCHODNIA. NATOMIAST POCIĄGI W I Z KIERUNKU GRODZISKA, ŻYRARDOWA, SKIERNIEWIC, SOCHACZEWA I ŁOWICZA ROZPOCZYNAJĄ I KOŃCZĄ BIEG NA STACJI WARSZAWA ZACHODNIA. UWAGA. MIĘDZY STACJĄ WARSZAWA ZACHODNIA A PRZYSTANKIEM WARSZAWA OCHOTA ORAZ MIĘDZY STACJĄ WARSZAWA WSCHODNIA A PRZYSTANKIEM WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE KURSUJĄ POCIĄGI WAHADŁOWE. SZCZEGÓŁOWE ROZKŁADY JAZDY NA CZAS ZAMKNIĘCIA WYWIESZONE SĄ W GABLOTACH INFORMACYJNYCH. INFORMACJI UDZIELAJĄ RÓWNIEŻ PRACOWNICY KAS BILETOWYCH. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY" (I05) - dw. PKP Warszawa Śródmieście.

Szczyt techniki - sklejanie komunikaty w trzeszczących głośnikach... a megafonista zapowiada jak jeden z lektorów z początków funkcjonowania telewizji prywatnej i rozprzestrzeniania się wszelkich filmów zagranicznych w Polsce... "UWAGA. WAHADŁOWY POCIĄG OSOBOWY DO WARSZAWY WSCHODNIEJ STOI NA TORZE PRZY PERONIE PIERWSZYM. WAHADŁOWY POCIĄG OSOBOWY DO WARSZAWY WSCHODNIEJ STOI NA TORZE PRZY PERONIE PIERWSZYM. PLANOWY ODJAZD POCIĄGU GODZINA 15:11" (I06) - dw. PKP Warszawa Śródmieście.
Po raz kolejny - doklejana godzina. Ciekawy pomysł na komunikat, zważywszy, że został nadany na kilka minut przed odjazdem tegoż pociągu ze stacji oddalonej o dwa przystanki tramwajowe od Dw. Centralnego... "UWAGA. NAJBLIŻSZY POCIĄG WAHADŁOWY DO WARSZAWY ZACHODNIEJ ODJEDZIE Z PRZYSTANKU OCHOTA ODJEDZIE O GODZINIE 15:11. NAJBLIŻSZY POCIĄG WAHADŁOWY DO WARSZAWY ZACHODNIEJ ODJEDZIE Z PRZYSTANKU OCHOTA ODJEDZIE O GODZINIE 15:11" (I07) - dw. PKP Warszawa Śródmieście.
"[...] WAHADŁOWY POCIĄG OSOBOWY DO WARSZAWY WSCHODNIEJ ODJEDZIE Z TORU PRZY PERONIE PIERWSZYM" (I08) - dw. PKP Warszawa Śródmieście.

"[...] WAHADŁOWY POCIĄG OSOBOWY DO WARSZAWY WSCHODNIEJ WJEDZIE NA TOR PRZY PERONIE TRZECIM. PODRÓŻNI UDAJĄCY SIĘ W KIERUNKU WARSZAWY WSCHODNIEJ, PROSZENI SĄ O PRZEJŚCIE NA PERON TRZECI. PODRÓŻNI UDAJĄCY SIĘ W KIERUNKU WARSZAWY WSCHODNIEJ, PROSZENI SĄ O PRZEJŚCIE NA PERON TRZECI" (I09) - dw. PKP Warszawa Śródmieście.
"UWAGA. WAHADŁOWY POCIĄG OSOBOWY DO WARSZAWY WSCHODNIEJ STOI NA TORZE PRZY PERONIE TRZECIM. WAHADŁOWY POCIĄG OSOBOWY DO WARSZAWY WSCHODNIEJ STOI NA TORZE PRZY PERONIE TRZECIM. PLANOWY ODJAZD POCIĄGU GODZINA 15:20" (I10) - dw. PKP Warszawa Śródmieście. "UWAGA. WAHADŁOWY POCIĄG OSOBOWY DO WARSZAWY WSCHODNIEJ ODJEDZIE Z TORU PRZY PERONIE TRZECIM. WAHADŁOWY POCIĄG OSOBOWY DO WARSZAWY WSCHODNIEJ ODJEDZIE Z TORU PRZY PERONIE TRZECIM. PODRÓŻNI UDAJĄCY SIĘ W KIERUNKU WARSZAWY WSCHODNIEJ, PROSZENI SĄ O PRZEJŚCIE NA PERON TRZECI. PODRÓŻNI UDAJĄCY SIĘ W KIERUNKU WARSZAWY WSCHODNIEJ, PROSZENI SĄ O PRZEJŚCIE NA PERON TRZECI" (I11) - dw. PKP Warszawa Śródmieście.
"[...] OD DNIA 28-GO DO DNIA 31-GO SIERPNIA, PODRÓŻNI POSIADAJĄCY BILETY JEDNO-RAZOWE I OKRESOWE WAŻNE NA PRZEJAZD POCIĄGAMI OSOBOWYMI NA ODCINKU PKP WARSZAWA OCHOTA - PKP WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE - PKP WARSZAWA OCHOTA MOGĄ KORZYSTAĆ Z KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ NA ODCINKU ALEI JEROZOLIMSKICH OGRANICZONYMI PRZYSTANKAMI PL. ZAWISZY - DWORZEC WARSZAWA CENTRALNA" (I12) - dw. PKP Warszawa Śródmieście.

"INFORMUJE SIĘ PODRÓŻNYCH, ŻE W ZWIĄZKU Z REMONTEM WIADUKTU W WARSZAWIE DO DNIA 31-GO SIERPNIA 2004 ROKU WSZYSTKIE POCIĄGI OSOBOWE DO WARSZAWY ZGODNIE Z ROZKŁADEM JAZDY KURSUJĄCE PRZEZ WARSZAWĘ ŚRÓDMIEŚCIE BĘDĄ KOŃCZYŁY I ROZPOCZYNAŁY BIEG NA STACJI WARSZAWA ZACHODNIA. OD STACJI WARSZAWA ZACHODNIA DO STACJI WARSZAWA OCHOTA BĘDĄ KURSOWAŁY POCIĄGI WAHADŁOWE. WSZYSTKIE POCIĄGI POŚPIESZNE I REGIO PLUS BĘDĄ KURSOWAŁY ZGODNIE Z ROZKŁADEM JAZDY PRZEZ WARSZAWĘ CENTRALNĄ. W ODSTĘPSTWIE OD OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW DO DNIA 31-GO SIERPNIA 2004 ROKU NA ODCINKU WARSZAWA ZACHODNIA - WARSZAWA CENT... WARSZAWA WSCHODNIA I WARSZAWA WSCHODNIA - WARSZAWA ZACHODNIA PODRÓŻNI POSIADAJĄCY BILETY JEDNORAZOWE LUB OKRESOWE NA PRZEJAZD POCIĄGAMI OSOBOWYMI MOGĄ ODBYWAĆ PRZEJAZD W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH BEZ DOKONYWANIA DOPŁAT" (I13) - dw. PKP Skierniewice.

I03 - I04

Kategoria: nagrania pozostałe (inne)

"POCIĄG OSOBOWY... POCIĄG ąUŻBOWY DO NOWEJ HUTY STOI NA TORZE 6 PRZY PERONIE 4. POCIĄG ąUŻBOWY DO NOWEJ HUTY STOI NA TORZE 6 PRZY PERONIE 4. PLANOWY ODJAZD POCIĄGU - 14:56" (I03) - dw. PKP Kraków Główny. "POCIĄG ąUŻBOWY DO NOWEJ HUTY ODJEŻDŻA Z TORU 6 PRZY PERONIE 4. POCIĄG ąUŻBOWY DO NOWEJ HUTY ODJEŻDŻA Z TORU 6 PRZY PERONIE 4. PROSZĘ ZAJĄĆ MIEJSCA W WAGONACH" (I04) - dw. PKP Kraków Główny.

I02

Kategoria: nagrania pozostałe (inne)

Zawieszenie kursowania pociągów na dworcu Warszawa Śródmieście z powodu pożaru w tunelu. "PODRÓŻNI UDAJĄCY SIĘ W KIERUNKU WSCHODNIM I W KIERUNKU ZACHODNIM PROSZENI SĄ O PRZEJŚCIE NA DWORZEC WARSZAWA CENTRALNA. W KIERUNKU WSCHODNIM NA PERON 2, W KIERUNKU ZACHODNIM NA PERON 3" (I02) - dw. PKP Warszawa Śródmieście

I01

Kategoria: nagrania pozostałe (inne)

Komunikat z tramwaju: "METRO RATUSZ" (I01)

P23

Kategoria: nagrania w pociągu

Odjazd składu alstomowskiego ze stacji Kabaty. (P23)

P22

Kategoria: nagrania w pociągu

Sygnał alarmowy nadany w składzie alstomowskim (P22) w 60-tą rocznicę godziny "W" (17:00) - Ratusz (17:00).

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 Starsze

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.