Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Tysiące stron dokumentów chcą zmienić w 3 mld zł

Ponad 7 tysięcy stron i 26 segregatorów - tak w liczbach wygląda wniosek o dofinansowanie II linii metra. W poniedziałek urzędnicy złożyli go do Centrum Unijnych Projektów Transportowych. - Dwa i pół miesiąca przed terminem - chwali się ratusz.

13 lipca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Ratusz dogadał się z wojskiem II linia metra coraz bliżej

Druga linia metra wciąż tylko na papierze. Jej budowa już w czerwcu miała ruszyć z kopyta, tymczasem na razie - nie dzieje się nic. Jak się okazało, na przeszkodzie inwestycji stoi, a właściwie leży... tajny wojskowy światłowód. Tak tajny, że wiadomo o nim niewiele.

06 lipca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Wakacyjny rozkład jazdy metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o. opublikowało oficjalny komunikat, w którym informuje, iż na okres od dnia 1 lipca do 31 sierpnia 2010 roku zostaje wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy pociągów. Aby zapoznać się ze zmianami polecamy przejrzeć wakacyjny rozkład.

02 lipca 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Metro nie poszerzy Prostej

Podczas drążenia tunelu drugiej linii ratusz zamknie ul. Prostą, ale jej nie poszerzy. Budowę wstrzymuje Dowództwo Sił Powietrznych. Nie wiadomo też, kto zapłaci za łącznik z przystankiem PKP Stadion.

15 czerwca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 6

Projekty i tarcze dla drugiej linii

Projekty budowlane szybów startowych przy rondzie Daszyńskiego i na Powiślu dla automatycznych tarcz drążących TBM są już gotowe. Trwają ostatnie uzgodnienia z miejskimi urzędami – ogłosiło Metro Warszawskie.

15 czerwca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Okropny zapach spalenizny w metrze. Pociąg palił gumę

W poniedziałek wieczorem pasażerowie skarżyli się na okropny swąd w metrze. Winne były hamulce w jednym ze składów

15 czerwca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Druga linia metra opóźniona. Przez wieżowce na Woli

Nici z optymistycznych terminów rozpoczęcia budowy drugiej linii metra. Przeszkodzili inwestorzy wieżowców planowanych u zbiegu Prostej i Towarowej. Na razie jedyne widoczne prace wzdłuż planowanej trasy między rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim to kolejne próbne odwierty geologiczne. W ten sposób sprawdzany jest grunt, w którym będą przebijane tunele. W ostatnich dniach wysoką wiertnicę można zobaczyć przy rondzie ONZ. Poza tym wciąż trwa projektowanie stacji i przygotowania do drążenia linii.

31 maja 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Tarcze do drążenia drugiej linii metra: stare czy nowe?

Przed nami ważna decyzja: czym drążyć tunele drugiej linii metra pod Śródmieściem i Wisłą. We włosko-tureckim konsorcjum są na ten temat różnice zdań. Czy sprowadzi przestarzały sprzęt?

06 maja 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.