Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Co dalej ze smrodem na Kabatach? Inne podkłady droższe

Według ekspertów zamiast śmierdzących podkładów w bazie Metra można było użyć innej technologii. Tyle że znacznie droższej. Co teraz zrobi ratusz?

26 sierpnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Ratusz: wstrzymujemy prace na Kabatach

Od środy wstrzymane zostaną prace przy rozbudowie stacji techniczno postojowej na Kabatach. To efekt protestów mieszkańców Ursynowa, którzy mają dość smrodu środków chemicznych używanych do konserwacji podkładów.

25 sierpnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowe wagony dla metra Hiszpanie najtańsi

Cztery firmy wystartowały w największym w historii warszawskiego metra przetargu na tabor. Najtańszą ofertę na 35 sześciowagonowych pociągów zgłosili Hiszpanie.

23 sierpnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Centralny odcinek i co dalej

Już na początku września wykonawca centralnego odcinka metra ma rozpocząć prace przy budowie stacji na Rondzie Daszyńskiego. Tymczasem urzędnicy cały czas pracują nad przygotowaniem do budowy kolejnych odcinków II linii, uzupełnieniem pierwszej o dwie stacja, a nawet koncepcją budowy III linii.

23 sierpnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Cztery oferty w przetargu na pociągi metra. Trzy ważne

Znamy już ceny oferty w przetargu na pociągi dla drugiej linii metra. O kontrakt walczą cztery firmy: Alstom Konstal, CAF, Siemens i Skoda

23 sierpnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Dla kogo kontrakt za miliard? Metro kupuje 210 wagonów

W poniedziałek zostanie rozstrzygnięty przetarg na dostawę 35 składów. W nowych wagonach zamontowane będą kamery, a ich karoseria będzie zabezpieczona przed graffiti. Kontrakt wart będzie nawet miliard złotych.

22 sierpnia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

II linia: w poniedziałek ruszą pierwsze prace

Już w poniedziałek rozpoczynają się prace przygotowawcze przed rozpoczęciem budowy II linii metra. Wykonawca na początek pojawi się w okolicy ronda Daszyńskiego. W przyszłym tygodniu rozpoczną się spotkania informacyjne z mieszkańcami.

13 sierpnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Jest harmonogram budowy drugiej linii metra

Jest już harmonogram początkowych prac przy budowie drugiej linii metra. W poniedziałek zaczyna się wycinka drzew i krzewów przy rondzie Daszyńskiego i wytyczanie objazdów. Zamknięcie Prostej przesunięto na początek września.

11 sierpnia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 10

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.