Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Podpisanie umowy na oznakowanie ostrzegawcze

W dniu 28 kwietnia 2011 roku Oferent, firma P.H.U URBANOWSKI, złożył uzupełnienie dokumentów wymaganych w przetargu na wykonanie oznakownaia ostrzegawczego na stacjach metra. W dniu 29 kwietnia Komisja Przetargowa stwierdziła ważność złożonej oferty i dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty. Do Oferenta, firmy P.H.U URBANOWSKI, zostało wysłane pismo z wezwaniem do podpisania umowy. Termin podpisania umowy został wyznaczony do dnia 6 maja br.

29 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Oznakowanie dotykowe - ważna informacja

Jak ujawnił Rzecznik Prasowy Metra Warszawskiego, dzisiaj - 28 kwietnia 2011 - "firma P.H.U URBANOWSKI dostarczyła do Metra Warszawskiego brakujące dokumenty w przetargu na wykonanie oznakowania dotykowego na stacjach metra". Wcześniej Zarząd MW podjął decyzję o podwyższeniu kwoty przewidzianej na realizację zadania do wysokości netto 4.678.700,00 zł. czyli takiej, jaką zgłosił Oferent. Oznacza to, że prawdopodobnie zostanie podpisana umowa na wykonanie oznakowania. Termin montażu guzków (czyli tego o co najbardziej walczyli niewidomi) na wszystkich stacjach metra to 31 sierpnia 2011 roku.

28 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Pozwolenie na budowę tuneli metra

W dniu 27 kwietnia 2011 Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego wydał Decyzję nr War-0514/0234/1/11/KI zatwierdzającą "plan ruchu zakładu górniczego dla prowadzenia robót podziemnych z zastosowaniem techniki górniczej, wykonywanych w celu budowy szybkiej kolei miejskiej (metra) w Warszawie - tunele szlakowe II linii metra od stacji "Rondo Daszyńskiego" do stacji "Dworzec Wileński" wraz z tunelem łącznika z I linią metra w Warszawie od dnia 27. 04. 2011 r. do dnia 31.12.2013 r."

28 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Druga linia metra czy Euro? "Nie da się tego pogodzić"

Nie da się pogodzić budowy praskich stacji ze sprawną organizacją Euro 2012 - oznajmia "Życie Warszawy".

20 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Metro ma przewozić ludzi, czy będzie wozić kibiców?

Dlaczego w czasie imprez masowych zamyka się pobliskie stacje metra? Tak było na Sylwestra, czy będzie też na Euro?

16 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Sypie się harmonogram budowy II linii metra

Niemal rok od rozpoczęcia budowy II linia metra wiadomo, że tylko cud może sprawić, iż wykonawca zakończy inwestycję w planowanym terminie( październik 2013 roku). Tarcze drążące tunel podziemnej kolejki zaczną pracę nie na początku, ale najwcześniej pod koniec 2011 roku, a pozwoleń na budowę kluczowych stacji wciąż nie ma.

15 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Awaria w metrze. Pociągi już jeżdżą, przyczyna nieznana

Awaria w warszawskim metrze. Przez 30 minut nie było napięcia w trzeciej szynie. Pociągi nie kursowały między stacją Centrum a Młocinami.

12 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Czego brakuje w metrze?

Mamy sprawdziły: na żadnej z 21 stacji metra wysokość oraz odległość peronu od pociągu nie są dopasowane, to znaczy że wjeżdżając wózkiem do pociągu, napotykamy przeszkodę.

12 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 3

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.