Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Będzie tramwaj na Gocław. A metro dopiero za 25 lat?

Ratusz przyciskany przez radnych Pragi-Południe zapala zielone światło dla budowy linii tramwajowej na Gocław. Planowana tam linia metra - droga i ze zbyt zawiłą trasą - może poczekać nawet 25 lat

21 września 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Pies zatrzymał metro

Krótko po 10.00 trzeba było wstrzymać ruch w metrze, pomiędzy stacjami Wilsona i Słodowiec, bo na torowisko wbiegł pies.

14 września 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Żółte pasy i guzki w metrze. Testy oznaczeń dla niepełnosprawnych

Żółte, jaskrawe pasy i tzw. guzki pojawiły się w nocy na niektórych stacjach metra. To kolejne testy oznaczeń, ułatwiających poruszanie się niewidomym i słabowidzącym. Żeby mogły pojawić się na stałe, konieczne jest jednak rozporządzenia ministra infrastruktury. Projekt jest na ukończeniu.

14 września 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Kraków planuje budowę metra

Do najnowszej wersji projektu studium zagospodarowania przestrzennego Krakowa wpisane zostało metro - informuje "Dziennik Polski". Wg prof. Jana Macieja Chmielewskiego, autora studium, będzie to w zasadzie premetro, czyli szybki tramwaj przebiegający w centrum miasta pod ziemią.

06 września 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 5

To nie żart: tunele III linii metra się rozjeżdżają

W dwóch planach zagospodarowania okolic Stadionu Narodowego rozmijają się tunele metra. I to nie jest żart

03 września 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Radni kłócą się z miastem o metro na Woli

Radni Woli znów nie zgodzili się na zmiany trasy II linii metra i lokalizacji stacji na terenie ich dzielnicy. Chodzi o odcinek między rondem Daszyńskiego, a parkiem Moczydło.

02 września 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

II linia metra: coraz bliżej węzła "Stadion"

Przy ul. Sokolej powstanie węzeł przesiadkowy "Stadion", który umożliwi pasażerom komunikacji miejskiej i kolei sprawniejsze dojście do metra. W środę decyzję lokalizacyjną wydał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

02 września 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Dokąd pojedzie metro? Raczej na Bemowo

Na Bemowo czy na Targówek? Dopiero za dwa lata dowiemy się, w którą stronę rozbudowywana będzie druga linia metra. Wszystko zależy od badań natężenia ruchu, ale już dziś władze i mieszkańcy obu dzielnic lobbują na rzecz swoich okolic.

30 sierpnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.