Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Wybierz kategorię nagrań: na stacji, w pociągu, pozostałe

Nagrał Witold Urbanowicz

075

Kategoria: nagrania na stacji

"UWAGA! METRO WARSZAWSKIE INFORMUJE: NA STACJI JEST ŻÓŁTY TELEFON ALARMOWY, A W WAGONIE JEST PRZYCISK ALARMOWY. DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA, ZAWIADOM O NIETYPOWEJ SYTUACJI W METRZE" (075) - Dworzec Gdański (11:50).

074

Kategoria: nagrania na stacji

To, co każdy nagrywający lubi - sygnał do gotowości, czyli gong (074) przed komunikatem. W tym przypadku falstart.

073

Kategoria: nagrania na stacji

"METRO WARSZAWSKIE INFORMUJE: NA STACJI JEST ŻÓŁTY TELEFON ALARMOWY, A W WAGONIE JEST PRZYCISK ALARMOWY. DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA - ZAWIADOM O NIETYPOWEJ SYTUACJI W METRZE" (073) - Politechnika (17:20).

070 - 072

Kategoria: nagrania na stacji

Metro Warszawskie rozpoczęło nową kampanię antyterrorystyczną. "UWAGA! METRO WARSZAWSKIE INFORMUJE: NA STACJI JEST ŻÓŁTY TELEFON ALARMOWY, W WAGONIE JEST PRZYCISK ALARMOWY. DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA - ZAWIADOM O NIETYPOWEJ SYTUACJI W METRZE" (070) - Dworzec Gdański (15:15). "UWAGA! METRO WARSZAWSKIE INFORMUJE: NA STACJI JEST ŻÓŁTY TELEFON ALARMOWY, A W WAGONIE JEST PRZYCISK ALARMOWY. DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA - ZAWIADOM O NIETYPOWEJ SYTUACJI W METRZE" (071) - Politechnika (15:35). "UWAGA! METRO WARSZAWSKIE INFORMUJE: NA STACJI JEST ŻÓŁTY TELEFON ALARMOWY, W WAGONIE JEST PRZYCISK ALARMOWY. DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA - ZAWIADOM O NIETYPOWEJ SYTUACJI W METRZE" (072) - Ratusz (ok. 16:10).

056 - 069

Kategoria: nagrania na stacji

W związku ćwiczeniami antyterrorystycznymi na stacji Dworzec Gdański, od godz. 19:00 pociągi kursowały na trasie Kabaty - Świętokrzyska - Kabaty po obu torach (odjeżdżając ze stacji Świętokrzyska z toru w kierunku Młocin) oraz Świętokrzyska - Ratusz wahadłowo po torze w kierunku Kabat. Ruch pociągów odbywał się z opóźnieniem.

"UWAGA. OD GODZINY 19-TEJ, POCIĄGI BĘDĄ JEŹDZIŁY: OD KABAT DO RATUSZA I Z POWROTEM, Z PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA. OD GODZINY 19-TEJ, POCIĄGI BĘDĄ JEŹDZIŁY: OD KABAT DO RATUSZA I Z POWROTEM, Z PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA" (056) - stacja Ratusz. "UWAGA. Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH POCIĄGI PRZESTAJĄ KURSOWAĆ. PROSZĘ OPUŚCIĆ TEREN STACJI" (057) - stacja Dworzec Gdański. "Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH POCIĄGI PRZESTAJĄ KURSOWAĆ. PROSZĘ OPUŚCIĆ TEREN STACJI" (058) - stacja Dworzec Gdański. "Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH PROSZĘ OPUŚCIĆ STACJĘ" [HIT]

(059) - stacja Dworzec Gdański.

Po zamknięciu: "UWAGA! POCIĄGI KURSUJĄ Z KABAT DO RATUSZA I Z POWROTEM Z PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA" (060) - stacja Ratusz. "UWAGA! Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH Z RUCHU ZOSTAŁA WYŁĄCZONA STACJA DWORZEC GDAŃSKI. RUCH ODBYWA SIĘ OD STACJI KABATY DO STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA PO TORZE PIERWSZYM I OD STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA DO STACJI RATUSZ PO TORZE DRUGIM" (061) - Świętokrzyska. "UWAGA! Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH STACJA DWORZEC GDAŃSKI ZOSTAŁA WYŁĄCZONA Z RUCHU. RUCH POCIĄGÓW ODBYWA SIĘ OD STACJI KABATY DO STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA PO TORZE PIERWSZYM I OD STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA DO RATUSZA PO TORZE DRUGIM" (062) - Świętokrzyska. W obu komunikatach ze stacji Świętokrzyska należy zwrócić uwagę na numerację torów - pasażerowie nie wiedzieli, z którego toru odjeżdża pociąg, bowiem na tej stacji nie ma oznaczeń numerowych torów. "UWAGA! W ZWIĄZKU Z ZAMKNIĘCIEM STACJI DWORZEC GDAŃSKI DLA RUCHU PASAŻERSKIEGO, METRO KURSUJE TYLKO DO STACJI RATUSZ Z PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA" (063) - Centrum. "UWAGA! Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH METRO KURSUJE TYLKO DO STACJI RATUSZ Z PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA. POCIĄGI METRA BĘDĄ KURSOWAŁY Z OPÓŹNIENIEM" (064) - Politechnika. "OD GODZINY 19-TEJ, POCIĄGI KURSUJĄ DO STACJI RATUSZ, Z PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA" [HIT]

(065) - Pole Mokotowskie. "(UWAG)A. POCIĄGI JADĄCE W DNIU DZISIEJSZYM W KIERUNKU DWORCA GDAŃSKIEGO JADĄ TYLKO DO STACJI RATUSZ Z PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA" (066) - Racławicka. "UWAGA. Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH POCIĄGI JADĄCE W KIERUNKU DWORCA GDAŃSKIEGO DOJEŻDŻAJĄ TYLKO DO STACJI RATUSZ Z KONIECZNOŚCIĄ PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA" (067) - Wierzbno. "UWAGA! Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH POCIĄGI METRA KURSUJĄ TYLKO DO STACJI RATUSZ. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY" [HIT]

(068) - Wilanowska. "Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH RUCH PASAŻERSKI ODBYWA SIĘ DO STACJI RATUSZ Z PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA. POWTARZAM. Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH RUCH PASAŻERSKI ODBYWA SIĘ DO STACJI RATUSZ Z PRZESIADKĄ NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA" (069) - Służew.

055

Kategoria: nagrania na stacji

Rzadko stosowany 4-tonowy gong (055) na stacji Ratusz.

054

Kategoria: nagrania na stacji

Dźwięk żółtego telefonu (054) alarmowego na stacji Ratusz.

052 - 053

Kategoria: nagrania na stacji

"UWAGA. WJEŻDŻAJĄCY POCIĄG NA STACJĘ NIE ZABIERA PASAŻERÓW" (052) - Dworzec Gdański (ok. 9:35). Pociąg kończył bieg i zjeżdżał na tor techniczny. O 13:40 pociąg był włączany do ruchu i odjeżdżał z pasażerami w kierunku Centrum. "UWAGA! POCIĄG, KTÓRY STOI NA PERONIE, ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT. POWTARZAM. POCIĄG, KTÓRY STOI NA PERONIE, ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT" (053) - Dworzec Gdański.

051

Kategoria: nagrania na stacji

W międzyszczycie na stacji Dworzec Gdański jeden pociąg metra był odstawiany na tor techniczny. "UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI NIE ZABIERA PASAŻERÓW, POCIĄG STOJĄCY NA STACJI NIE ZABIERA PASAŻERÓW" (051) - Dworzec Gdański (13:11).

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 Starsze

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.