Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Wybierz kategorię nagrań: na stacji, w pociągu, pozostałe

Nagrał Witold Urbanowicz

100

Kategoria: nagrania na stacji

Pociąg odstawiany jest na tor drugi. Zapowiada znany nam już dyżurny, który najwidoczniej jest dzisiaj w dobrym humorze sądząc po ilości komunikatów i barwie głosu :). "UWAGA. NAJBLIŻSZY POCIĄG W KIERUNKU KABAT NIE ZABIERA PASAŻERÓW" + "UWAGA. NAJBLIŻSZY POCIĄG W KIERUNKU KABAT NIE ZABIERA PASAŻERÓW. PROSZĘ ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ I NIE ZBLIŻAĆ SIĘ DO KRAWĘDZI PERONU" + "UWAGA. POCIĄG W KIERUNKU KABAT NIE ZABIERA PASAŻERÓW. PROSZĘ ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ I NIE ZBLIŻAĆ SIĘ DO KRAWĘDZI PERONU. POWTARZAM. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI NIE ZABIERA PASAŻERÓW" + "UWAGA! POCIĄG STOJĄCY NA STACJI NIE ZABIERA PASAŻERÓW. PROSZĘ ODSUNĄĆ SIĘ OD KRAWĘDZI PERONU. POWTARZAM. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI NIE ZABIERA PASAŻERÓW" [HIT]

(100) - Dworzec Gdański (9:40).

098 - 099

Kategoria: nagrania na stacji

Włączanie pociągu szczytowego do ruchu. Dyżurny nie zdaje sobie sprawy, że pasażerowie nie znają numerów torów, zapowiedź jest zbyt cicha. "UWAGA. POCIĄG, POCIĄG STOJĄCY NA TORZE DRUGIM BĘDZIE JECHAŁ W KIERUNKU KABAT. PROSZĘ WSIADAĆ" (098) - Dworzec Gdański (14:38). "UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE DRUGIM ODJEDZIE JAKO PIERWSZY W KIERUNKU KABAT. PROSZĘ WSIADAĆ" (099) - Dworzec Gdański (14:40).

097

Kategoria: nagrania na stacji

Odstawienie pociągu w międzyszczycie na tor drugi. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż komunikaty są głośne, co jest niewątpliwie zasługą dyżurnego, który potrafi zachować odpowiednią odległość od mikrofonu. "UWAGA. NAJBLIŻSZY POCIĄG W KIERUNKU KABAT NIE ZABIERA PASAŻERÓW. POWTARZAM. NAJBLIŻSZY POCIĄG W KIERUNKU KABAT NIE ZABIERA PASAŻERÓW" + "UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI NIE ZABIERA PASAŻERÓW. POWTARZAM. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI NIE ZABIERA PASAŻERÓW. PROSZĘ NIE ZBLIŻAĆ SIĘ DO KRAWĘDZI PERONU" + "UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI, NIE ZABIERA PASAŻERÓW. PROSZĘ ODSUNĄĆ SIĘ OD KRAWĘDZI PERONU" (097) - Dworzec Gdański (9:38).

096

Kategoria: nagrania na stacji

Komunikat nadany z Centralnej Dyspozytorni. Dyspozytorka nie zdawała sobie sprawy, że pasażerowie nie znają numerów torów, gdyż nie ma tabliczek z numerami na tej stacji. "POCIĄG NA TORZE DRUGIM BĘDZIE ZA CHWILĘ ODJEŻDŻAŁ. PROSZĘ WSIADAĆ. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE DRUGIM BĘDZIE ZA CHWILĘ ODJEŻDŻAŁ" (096) - Dworzec Gdański (14:40).

084 - 095

Kategoria: nagrania na stacji

Ok. 18:40 pasażer wskoczył pod pociąg rosyjski na stacji Ratusz na torze 2 w kierunku Kabat. Część pociągów kończyła bieg na stacji Świętokrzyska, a część pociągów jechała dalej do stacji Dworzec Gdański, po czym wracała po tym samym torze (w stronę Młocin), jadąc w kierunku Kabat. Dyżurni informowali o kierunku jazdy pociągów.
"UWAGA. POCIĄG JADĄCY W KIERUNKU MŁOCIN SKOŃCZY BIEG NA STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA. Z UWAGI NA UTRUDNIENIA W RUCHU POCIĄGÓW W KIERUNKU MŁOCIN, PROSIMY O KORZYSTANIE - W MIARĘ MOŻLIWOŚCI Z KOMUNIKACJI NAZIEMNEJ" (084) - Centrum.

"UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN, JEDZIE W STRONĘ KABAT. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN, JEDZIE W STRONĘ KABAT. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN, JEDZIE W STRONĘ KABAT" (085) - Świętokrzyska. Czasem dyżurny okazywał zdenerwowanie. "PROSZĘ ODSUNĄĆ SIĘ OD KRAWĘDZI PERONU!" (086) - Świętokrzyska. "UWAGA. NAJBLIŻSZY POCIĄG WJEŻDŻAJĄCY NA TOR W KIERUNKU MŁOCIN, BĘDZIE JECHAŁ W STRONĘ KABAT. NAJBLIŻSZY POCIĄG WJEŻDŻAJĄCY NA TOR W KIERUNKU MŁOCIN, BĘDZIE JECHAŁ W STRONĘ KABAT" (087) - Świętokrzyska. "POCIĄG STOJĄCY NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN, JEDZIE W STRONĘ KABAT. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN, JEDZIE W STRONĘ KABAT. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN, JEDZIE W STRONĘ KABAT" (088) - Świętokrzyska. "UWAGA! NAJBLIŻSZY POCIĄG WJEŻDŻAJĄCY NA TOR W KIERUNKU MŁOCIN, JEDZIE W STRONĘ DWORCA GDAŃSKIEGO. NAJBLIŻSZY POCIĄG WJEŻDŻAJĄCY NA TOR W KIERUNKU MŁOCIN, JEDZIE W STRONĘ DWORCA GDAŃSKIEGO" (089) - Świętokrzyska.

Na stacji, na której doszło do wypadku, dyżurna zapowiadała smutnym i smętnym głosem. "UWAGA! STOJĄCY POCIĄG NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN JEDZIE DO STACJI DWORZEC GDAŃSKI. POWTARZAM. STOJĄCY POCIĄG NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN JEDZIE DO STACJI DWORZEC GDAŃSKI" [HIT]

(090) - Ratusz. "UWAGA. MASZYNISTA BĘDĄCY NA PERONIE PASAŻERSKIM, PROSZONY JEST O PILNY KONTAKT Z DYSPOZYTOREM RUCHU. POWTARZAM. MASZYNISTA BĘDĄCY NA PERONIE PASAŻERSKIM, PROSZONY JEST O PILNY KONTAKT Z DYSPOZYTOREM RUCHU" [HIT]

(091) - Ratusz. "UWAGA NAJBLIŻSZY POCIĄG, KTÓRY WJEDZIE NA TOR W KIERUNKU MŁOCIN, BĘDZIE ODJEŻDŻAŁ W KIERUNKU KABAT. POWTARZAM. POCIĄG Z TORU W KIERUNKU MŁOCIN, BĘDZIE ODJEŻDŻAŁ DO KABAT" (092) - Ratusz. "UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN BĘDZIE JECHAŁ DO KABAT. POWTARZAM. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE W KIERUNKU MŁOCIN BĘDZIE JECHAŁ DO KABAT" (093) - Ratusz. "UWAGA. POCIĄG, KTÓRY WJECHAŁ NA TOR W KIERUNKU MŁOCIN JEDZIE DO STACJI DWORZEC GDAŃSKI. POWTARZAM. POCIĄG, KTÓRY WJECHAŁ NA TOR W KIERUNKU MŁOCIN, JEDZIE DO STACJI DWORZEC GDAŃSKI" (094) - Ratusz.

"UWAGA. Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH POCIĄGI KURSUJĄ Z OPÓŹNIENIEM. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY. Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH POCIĄGI KURSUJĄ Z OPÓŹNIENIEM. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY" (095) - Dworzec Gdański.

083

Kategoria: nagrania na stacji

Włączanie pociągu szczytowego do ruchu. "UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA TORZE Z NAPISEM KABATY ODJEDZIE W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI. POCIĄG NA TORZE Z NAPISEM KABATY ODJEDZIE W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI" (083) - Dworzec Gdański (14:40).

082

Kategoria: nagrania na stacji

Odstawienie pociągu szczytowego nastąpiło wyjątkowo później, komunikat nadany z Centralnej Dyspozytorni. "UWAGA! POCIĄG, KTÓRY WJECHAŁ NA STACJĘ, NIE ZABIERA PASAŻERÓW. POCIĄG, KTÓRY WJECHAŁ NA STACJĘ, NIE ZABIERA PASAŻERÓW" (082) - Dworzec Gdański (ok. 10:02).

080 - 081

Kategoria: nagrania na stacji

Komunikat nadany dla ekipy telewizyjnej. Dyżurny zapowiada w sposób uniemożliwiający łatwe zrozumienie tekstu. "METRO WARSZAWSKIE INFORMUJE: NA STACJI JEST ŻÓŁTY TELEFON ALARMOWY, A W WAGONIE JEST PRZYCISK ALARMOWY. DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA, ZAWIADOM O NIETYPOWEJ SYTUACJI W METRZE" [HIT]

(080) - Ratusz (ok. 14:45)

Odstawienie składu w międzyszczycie na tor 2. "UWAGA! NAJBLIŻSZY POCIĄG W KIERUNKU KABAT NIE ZABIERA PASAŻERÓW" (081) - Dworzec Gdański (ok. 9:38).

076 - 079

Kategoria: nagrania na stacji

W wyniku awarii składu alstomowskiego nr 26 na stacji Dworzec Gdański (komputer uruchomił hamulce, które zablokowały koła), zmianie uległa organizacja ruchu pociągów. Ruch pociągów odbywał się od stacji Kabaty do stacji Świętokrzyska po obu torach (odjeżdżając ze stacji Świętokrzyska z toru w kierunku Młocin), a na odcinku Świętokrzyska - Dworzec Gdański wahadłowo po torze w kierunku Kabat. Pociągi kursowały z opóźnieniem. Po odstawieniu zdefektowanego pociągu na tor techniczny, o godz. 14:45 przywrócono normalny ruch pociągów. Komunikaty nagrane podczas przywracania ruchu pociągów. "UWAGA! Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH RUCH POCIĄGÓW W OBU KIERUNKACH ODBYWA SIĘ Z OPÓŹNIENIEM. NAJBLIŻSZY POCIĄG W KIERUNKU KABAT PRZYJEDZIE ZA OK. 5 MINUT" [HIT]

(076) - Ratusz. "UWAGA! Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH RUCH POCIĄGÓW W OBU KIERUNKACH ODBYWA SIĘ Z OPÓŹNIENIEM. NAJBLIŻSZY Z POCIĄG W KIERUNKU KABAT PRZYJEDZIE ZA OK. 2 MINUTY" (077) - Ratusz. "PROSZĘ ODSUNĄĆ SIĘ OD KRAWĘDZI PERONU" (078) - Ratusz. "UWAGA! NASTĘPNY POCIĄG W STRONĘ KABAT PRZYJEDZIE ZA DWIE MINUTY. POWTARZAM. NASTĘPNY POCIĄG ZA W STRONĘ KABAT PRZYJEDZIE ZA DWIE MINUTY" (079) - Ratusz. Tak wyraźnie, głośno zapowiadać mógłby każdy dyżurny. Specjalne pozdrowienia dla dyżurnego od ekipy nagrywającej!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 Starsze

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.